Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Bu öğrenciler ayakta alkışlanır

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve aileleri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ Projesi kapsamında Bedensen Engelliler Derneğine, bilgisayar, masa, yazı tahtası ve projektör yardımında bulundu.

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve aileleri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ Projesi kapsamında Bedensen Engelliler Derneğine, bilgisayar, masa, yazı tahtası ve projektör yardımında bulundu. 
MUZAFFER KİRT 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ Projesi kapsamında,  Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Bedensen Engelliler Derneğine, bilgisayar, masa, yazı tahtası ve projektör yardımında bulunuldu.  Dernek binasında düzenlenen programa, Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şube Müdürü Cumhur Kapusuz, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
DERNEK İHTİYAÇLARINI BİLDİRDİ 
Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş,  düzenlenen programda bakanlığın projesi çerçevesinde meslek lisesi öğrencileriyle ailelerin bir araya geldiğini belirterek, bu kapsamda Dernek başkanı Yasemin Yıldız’ın kendilerinden bir talebi olduğunu ve bu talep doğrultusunda dernekteki kursiyerlerin daha rahat kullanabilecekleri masa,  yazı tahtaları, bilgisayar ve projektör yardımında bulunulduğunu söyledi. 
DERNEĞİN KLİMASINI DA TAMİR ETTİLER 
Ermiş,  dernek binasında bulunan klimada sorun olduğunu ve bu sorunu da öğrencilerin çözdüğünü ifade ederek, “Bunların hepsini bizim öğrencilerimiz yaptı. Bundan dolayı da öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.  Milli eğitim olarak gerek burada okuma yazma kurslarımızla gerekse burada açacağımız diğer mesleki kurslarla birlikte derneğimizle ortak çalışmalara devam edeceğiz” dedi.
BİR HAFTA İÇİNDE SONUÇ ALINDI 
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu ise, dernek tarafından yapılan istek üzerine harekete geçtiklerini belirtti. Bedensel Engelliler Derneğinde var olan sorunları alan şefleriyle birlikte yerinde tespit ettiklerini ve sonrasında da eksiklerin kısa sürede temin edilmesi için talimat verdiklerini vurgulayan Bozoğlu, “Bu hafta içinde bu sonucu aldık. Alan şeflerimize ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Biz Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ailelerimizle buluşarak, ailelerimizin ihtiyacı olan yapabileceğimiz işleri her zaman yapmaya hazırız.  Yeter ki ailelerle birlikte olsun” diye konuştu.
‘KALP ENGELİMİZ YOK’
Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız da şöyle dedi:  “Arkamızda gerçekten böyle değerli insanlar olduğu için çok mutluyuz. Derneğimizde şu an 3 tane kurs götürüyoruz. Bilgisayarlı Muhasebe, Okuma Yazma, Kur’an-ı Kerim kursumuz var. Toplam 75 arkadaşımız derneğimizde eğitim görüyor. İlkel bir yaşantıda götürüyorduk biz bunları. Değerli müdürlerimiz bize çok yardımcı oldular. Bilgisayarlarımızı, masalarımızı, yazı tahtalarımızı, projektörümüzü aldılar. 2-3 gün içinde de temin edip bizlere getirdiler.  Ne mutlu bize ki biz devletimizin emin ellerindeymişiz.  Bizler de sizlerden biriyiz. Korkulacak herhangi bir yerimiz yok. Beden engelimiz var ama kalp engelimiz yok. Faklı da olsak biz de insanız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim