Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

FETÖ de hesap verecek

Başbakan Binali Yıldırım, Manisa İl Gençlik Kongresinde salondakilerin “Vur inlesin, Prensilvanya dinlesin” sloganları üzerine “Prensilvanya’nın dinleyeceği mi var, Prensilvanya şimdi hesap veriyor. Önünde sonunda o da hesap verecek, FETÖ de hesap verecek. Türk yargısından kaçış yok” cevabını verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Manisa İl Gençlik Kongresinde salondakilerin “Vur inlesin, Prensilvanya dinlesin” sloganları üzerine “Prensilvanya’nın dinleyeceği mi var, Prensilvanya şimdi hesap veriyor. Önünde sonunda o da hesap verecek, FETÖ de hesap verecek. Türk yargısından kaçış yok” cevabını verdi. 
MUZAFFER KİRT 
10 Şubat’ta AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, bir kez daha Manisa’ya gelmiş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika programının yoğun geçmesinden dolayı programının iptal olmasıyla Başbakan Yıldırım, AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları’nın 5. Olağan Kongresine katıldı.  Kongrenin yapılacağı salona gelmek isteyenler yoğun güvenlik kontrolünden geçirildi. Kongre salonun çevresi Türkiye ve AK Parti bayraklarıyla süslendi.  Zeytin dalı harekatına destek vermek amacıyla salonunu birçok noktasına zeytin dalı asıldı. Bazı partililerde ellerindeki zeytin dallarını salladı. Kongreye ayrıca, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri de katıldı. Başbakan Yıldırım, mevcut il gençlik kolları başkanı Ender Gök’ün yeniden aday olduğu kongrede, büyük bir sevgi seli ile karşılandı. Salondakiler, cep telefonlarının ışıklarını yakarak hem sloganlar attı, hem de “Bir şarkısın sen” şarkısını söyledi.
“KILIÇDAROĞLU’NUN DİNLEYECEK HALİ Mİ KALDI?”
Gençlerin “Vur inlesin, Kılıçdaroğlu dinlesin” sloganlarına cevap veren Başbakan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu’nun dinleyecek hali mi kaldı? Bırakın şunu. Kendini bilmez bir CHP’li, ‘MHP ve AK Parti ittifakı bir şeytan ittifakıdır’ diyor. Şeytan bile bunların yanında masum kalır. Böyle alçakça ifadeleri insanımıza yakıştıranlar, siyaset meftası olmaktan kendilerini kurtaramazlar. Yerliyseniz, milliyseniz, bugünlerde ‘bayrak’ diye bağırıyorsanız buyurun cumhur ittifakına. Siz de girin bu bayrak altına. Bu bayrak altında herkese yer var” diye konuştu.
“ŞARTLAR İCAP ETTİĞİNDE BERABER GİDECEĞİZ”
Başbakan Yıldırım, salondan yükselen “Reis bizi Afrin’e götür” sloganlarına da, “Manisa’nın şehzadelerinden Afrin’e kahraman Mehmetçiklere selam gönderiyoruz. Merak etmeyin günü geldiğinde, şartlar icap ettirdiğinde hep beraber gideceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Raco’yu terörden temizledik. Aslanlarımız Afrin’e doğru emin adımlarla ilerliyorlar. Kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla 81 milyon vatandaşımız duasıyla Mehmetçik’imizin yanındadır. Allah onları muvaffak etsin, şehitlere Allah rahmet eylesin, gazilerimize uzun ömür versin” yanıtını verdi.
“2019’DA YENİ BİR DESTAN YAZACAK MIYIZ?”
Başbakan Yıldırım; Manisa’nın tarihe damgasını vurduğunu belirterek “Fatih’i Kanuni’yi, bağrından çıkaran topaklar Manisa, İstiklal mücadelesinde sağlam duran Manisa; cumhuriyetimizi nasıl savunduysa 15 Temmuz’da da FETÖ alçaklarına karşı demokrasiyi avunan şehirdir. Şimdi yeni bir tarih yazmaya hazır mısınız? 2019’da yeni bir destan yazacak mıyız? Bu salon, muhteşem coşkusunu sandıkta gösterecek mi? 15 Temmuz Türkiye’nin karanlık bir geceden milletin cesareti ile aydınlığa çıktığı bir gündür. Size milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Cumhurbaşkanımız o gün meydanlara davet etti, siz kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla indiniz meydanlara; FETÖ’cülere dersini verdiniz, ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi. O gün şahadet şerbeti içen gençler arasında AK Parti gençlik kollarından 12 kardeşimiz vardı. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin.”
‘KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR’
AK Parti demenin hukuk devletine sonuna kadar sahip çıkmak demek olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat’ın yıl dönümüydü. Genel Başkan Yardımcımız Ravza Hanım bir program yaptı. Orada ‘28 Şubat’ı yapanlar hesabını veriyor, verecek’ dedik. Bundan rahatsız olanlar olmuş. Elbette rahatız olacaklar. Tankları meydanlarda yürütürken neden rahatsız olmadınız? Kızlarımızın başörtülerini çekip alırken neden rahatsız olmadınız? Seçilmiş iktidarı alaşağı ederken neden rahatsız olmadınız? İnsanlarımızın haklarına, hürriyetlerine kast ederken neden rahatsız olmadınız? Tabii ki rahatsız olacaksınız. Yaptıklarınızın yanınıza kar mı kalacağını sanıyorsunuz? Hukuk devletinde hukuksuz iş yapanlar darbe yapmaya kalkışanlar hesabını mutlaka verecek. Hiç başka yolu yok. Kalkmış diyorlar ki ‘Başbakan açıklama yaparak yargıyı baskı altına alıyor, yargıyı etkiliyor.’ Yargıya, hukuka bu kadar saygılıysanız neden o gün bu hukuksuz işleri yaptınız? Neden millete afra tafra yaptınız? Bunun hesabını verin. Hiçbir yargıcımız baskılara, telkinlere kulak asmaz. Bizim hakimlerimiz kalemleriyle, delilleriyle, kanunlarla konuşur. Bizim yargıçlarımıza böyle suçlamalar yapmak; ancak bu hukuksuzluğu, bu darbeyi yapanların marifetlerinin ortaya çıkmasının verdiği bir paniktir, korkudur, telaştır. Korkunun ecele faydası yoktur” ifadelerini kullandı.
 ‘ÜNİVERSİTELİ KIZLARIMIZIN SAYISI ERKEKLERDEN FAZLA’ 
16 yılda gençler için çok önemli adımlar attıklarını kaydeden Başbakan Yıldırım, eğitime ayrılan bütçenin 2003 Türkiye bütçesinden daha büyük olduğunu belirterek şöyle konuştu: “134 milyar lira eğitime bütçe ayırdık. Siz gençlerin önündeki her türlü engeli kaldırarak bugünlere geliyoruz. Gençlerimizin, özellikle genç kızlarımızın üniversiteye girişinin önünü açtık. Üniversitede genç kızlarımızın okullaşma oranı, 2002’de yüzde 12 iken bugün yüzde 44 oranına yükseldi. Bu arada gençler, üniversitedeki kızlarımızın sayısı erkeklerden daha fazla. Siyasette de yolunuzu açtık. Seçme seçilme yaşını 18’e düşürdük. Gençlerin kültür sanatla daha fazla ilgilenmesini istiyoruz. Bu ülkeyi, bu milletin emanetin sizlerindir. Bizim yapabildiklerimizin kat kat fazlasını, daha güzelini sizler yapacaksınız.”
MANİSA’YA MÜJDELER
Başbakan Yıldırım, 16 yılda Manisa’ya 20 milyar liralık destek sağladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Evliya Çelebi’nin rüyasına giren Sabuncubeli Tüneli bu sene açılıyor. Hayırlı uğurlu olsun. İstanbul-İzmir Otoyolu adım adım ilerliyor. Belkahve’ye, Manisa girişine kadar tamamlandı. Bir sene içerisinde bu yol bitecek. Manisa-İzmir arası 15 dakikaya inecek. Manisa-İstanbul arası 2,5 saate düşecek. Kapı komşusu olacak. Manisa, hızlı trenine kavuşuyor. Hızlı tren Ankara’dan, Afyon üzerinden, Uşak üzerinden adım adım Manisa’ya, oradan da İzmir’e geliyor. Yarınımız, bugünden daha güzel olacak.”
“TÜRK YARGISINDAN KAÇIŞ YOK”
Başbakan Yıldırım, salondakilerin “Vur inlesin, Prensilvanya dinlesin” sloganları üzerine de, “Prensilvanya’nın dinleyeceği mi var, Prensilvanya şimdi hesap veriyor. Önünde sonunda o da hesap verecek, FETÖ de hesap verecek. Türk yargısından kaçış yok” cevabını verdi. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının ardından plaket takdimi yapıldı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim