Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Başmüfettiş güvenlik görevlilerine ders verdi!

​​​​​​​Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görev yapan Polis Başmüfettişi Halil Beyazıt, ilimizde görev yapan güvenlik görevlilerine etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri gibi konularda ders verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görev yapan Polis Başmüfettişi Halil Beyazıt, ilimizde görev yapan güvenlik görevlilerine etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri gibi konularda ders verdi.

MUZAFFER KİRT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerine bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla  etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bilinçlendirme konularında Manisa’da ilk ders başladı.

4 BİN 800 KİŞİ EĞİTİM ALACAK

Bu kapsamda Manisa’da faaliyet gösteren özel güvenlik şirketleri ile bünyesinde özel güvenlik birimi bulunan kamu ve özel kurum / kuruluşların özel güvenlik personeline eğitim verilmeye başlandı.  Manisa’da günde ortalama 450-500 kişi olmak üzere toplam 4 bin 800 güvenlik görevlisi 1-10 Mart tarihleri arasında eğitim alacak. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde saat 12.00 ila 16.00 saatleri arasında (5) oturum halinde 5 saat etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bilinçlendirme dersleri verilmeye başlandı.

İLK DERS POLİS BAŞMÜFETTİŞİNDEN

Manisa’da etkili iletişim konusunda ilk dersi veren Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görev yapan Polis Başmüfettişi Halil Beyazıt, eğitimlerin amacından bahsetti. Beyazıt, “Buradaki özel güvenlik gücünün genel kolluklara yardımcı olarak birlikte etle tırnak misali alanda, sahada ülkemizin güvenliği, asayişi ve huzuru açısından birlikte görev yaptığımız için Türkiye genelinde 81 ilde görev yapmakta olan 283 bin özel güvenlik personeline daha iyi hizmet verebilmek, standartların yükseltilmesi noktasında sayını bakanımızın talimatları doğrultusunda bu program hazırlandı. Eğitimlerin bir kısmı bitti. Şuan itibariyle 130 bin civarında özel güvenlik personelimize bu eğitimler verildi. Manisa’mızda da bugün itibariyle bu eğitimler başladı” diye konuştu.

ETKİLİ İLETİŞİM ÖNEMLİ

Özel güvenlik personelinin vatandaşlarla birebir diyalog kurulduğu için etkili iletişiminin önemli olduğunu kaydeden Beyazıt, şunları söyledi “Davranışlarımız bu konuda çok önemlidir. Burada etkili iletişim ön plana çıkıyor. Buradaki amacımız etkili iletişim becerisin kazandırmak, özel güvenlik hukuku bilgisini ve genel kolluk ile ilişkileri geliştirmektir. Görevlilerde aidiyet duygusunu oluşturmak, güvenlik sistemi ve cihazların etkin kullanımını sağlamaktır” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim