Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Hemşire yardımcıları bu yıl atanacak

Sağlık meslek liselerini bitirenlerin, hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacağını, sonrasında terfi ederek hemşire olacakları müjdesini vermesi, sağlık meslek lisesi öğrencilerini sevindirdi.

ARTIK HEMŞİRELİK REVAÇTA: Sağlık Meslek Liselerinin en önemli sorunundan biri olan Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının, hemşire olması gerekirken hemşire yardımcısı statüsünde sayılması çilesi son buluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 24 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşması sağlık, meslek liselerinde okuyan binlerce öğrenciyi heyecanlandırdı. Daha önce de Bağcılar’da Güneşli Erdem Hastanesi’nin açılışında, hemşire yardımcısının da hemşire olabileceğini belirten Erdoğan, hemşireliği hak eden bu öğrencilerin önlerinin açılması gerektiğini belirtmişti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına göre, bundan sonra Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan öğrenciler hemşire yardımcısı olarak sağlık kuruluşlarına atanacak, kıdem alarak sonrasında hemşire olacaklar. Atamaların ise  bu yıl yapılması bekleniyor. Manisa merkezde biri devlet biri özel olmak üzere iki Sağlık Meslek Lisesi bulunuyor. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim