Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

Hemşire yardımcıları bu yıl atanacak

Sağlık meslek liselerini bitirenlerin, hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacağını, sonrasında terfi ederek hemşire olacakları müjdesini vermesi, sağlık meslek lisesi öğrencilerini sevindirdi.

ARTIK HEMŞİRELİK REVAÇTA: Sağlık Meslek Liselerinin en önemli sorunundan biri olan Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının, hemşire olması gerekirken hemşire yardımcısı statüsünde sayılması çilesi son buluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 24 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşması sağlık, meslek liselerinde okuyan binlerce öğrenciyi heyecanlandırdı. Daha önce de Bağcılar’da Güneşli Erdem Hastanesi’nin açılışında, hemşire yardımcısının da hemşire olabileceğini belirten Erdoğan, hemşireliği hak eden bu öğrencilerin önlerinin açılması gerektiğini belirtmişti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına göre, bundan sonra Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan öğrenciler hemşire yardımcısı olarak sağlık kuruluşlarına atanacak, kıdem alarak sonrasında hemşire olacaklar. Atamaların ise  bu yıl yapılması bekleniyor. Manisa merkezde biri devlet biri özel olmak üzere iki Sağlık Meslek Lisesi bulunuyor. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim