Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

‘Eski Garaj Yeni Proje’ye kazma vurulmadı!

​​​​​​​ Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin en yüksek yatırım tutarlı ‘Eski Garaj Yeni Proje’sinin ihalesini alan Peker İnşaat firması, imzaladığı sözleşmenin ardından 4 ay geçmesine rağmen hala bölgede inşaata başlamadı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin en yüksek yatırım tutarlı ‘Eski Garaj Yeni Proje’sinin ihalesini alan Peker İnşaat firması, imzaladığı sözleşmenin ardından 4 ay geçmesine rağmen hala bölgede inşaata başlamadı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından eski garaj olarak bilinen alana yapılacak olan, içerisinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Kent Müzesi, bin tezgahlık pazaryeri, bin 500 kişilik salon, sinema salonu, kütüphane, kültür merkezi ve gençlik merkezini barındıran 'Eski Garaj Yeni Proje'nin ihalesi 22 Eylül 2017 tarihinde yapılmış, ihale 319 milyon TL’ye Peker İnşaat firmasına verilmişti. Projenin sözleşmesi ise yüklenici firma ile Büyükşehir Belediyesi arasında 27 Ekim 2017 tarihinde  imzalanmıştı. Türkiye’nin en ünlü mimarlarından birine çizdirilen, geniş katılımlı toplantılar ile tanıtılan, Manisa’nın çehresini değiştirecek, Manisa’daki sosyal yaşantıyı geliştirecek dev yatırım olarak anlatılan projeye, aylar geçmesine rağmen başlanılamaması Manisalılar tarafından merak ediliyor.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim