Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

‘ÖLÜMLERİ DURDURMAK İKTİDARIN GÖREVİDİR!’

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu, iş kazasında yaşamını kaybeden atanamayan öğretmen Hasan Songur için il Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanarak, atanamayan yaklaşık 400 bin genç öğretmen adayının ekonomik, sosyal, psikolojik durumuna dikkat çekip, ölümleri durdurmanın iktidarın görevi olduğunu hatırlattı.

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu, iş kazasında yaşamını kaybeden atanamayan öğretmen Hasan Songur için il Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanarak,  atanamayan yaklaşık 400 bin genç öğretmen adayının ekonomik, sosyal, psikolojik durumuna dikkat çekip, ölümleri durdurmanın iktidarın görevi olduğunu hatırlattı.

HÜLYA KILINÇ

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu, hafta sonu iş kazasında yaşamını kaybeden atanamayan öğretmen Hasan Songur nezdinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanarak, bakanlığı protesto etti.

‘BU ÖLÜMLERİ DURDURMAK İKTİDARIN GÖREVİDİR’

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklama yapan Dönem Sözcüsü Metin Demirel hem Hasan Songur nezdinde hem de atanamayan 400 bin civarında genç öğretmen adaylarının ekonomik ,sosyal, psikolojik açıdan durumlarını dile getirmek istediklerini belirtti. “Bu acı ölüm , hem iş güvenceli, kadrolu bir atama ve çalışmanın ne kadar önemli , gerekli olduğunu tüm topluma gösterdi”diyen demirel açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Hem de ülkeyi yönetenlerin bunca öğretmen açığı varken kadrolu öğretmen atamayıp eğitimi ücretli güvencesiz veya sözleşmeli çalışmaya mecbur bırakmasının fotoğrafını, trajik şekilde gösterdi. Hasan Songur gençti. Atama bekliyordu. Eğitim gördüğü alanda görev alamadığı için eğitimi ile alakasız işte  çalışmak zorunda kaldı. Hasan Songur'un ölümü hepimizi acıya boğduğu gibi hükümete, üniversite okuyarak iş talep edenlere, sendikalara, siyasi partilere, basına ne yapılması gerektiğini bir kez daha düşünme zorunluluğu dayattı. Bu acı son olsun diliyoruz. Ancak dilemek ile sorunların aşılmadığı da bir gerçektir. Genç öğretmenimizin ölümü  Eğitim Sen olarak tüm kamu emekçilerinin kadrolu ve iş güvenceli çalışması talebinin haklılığını ortaya çıkardı.  İşçilerin İş güvencesiz , sendikasız bir şekilde zorluklar içinde nasıl çalıştığını ve yaşadığını gösterdi. Buradan işçi sınıfının güvenceli, sendikalı ve insana yaraşır çalışma ortamının ekmek gibi, su gibi hayati önemde olduğunu gösterdi. Emekçilerin birleşerek yapacağı insanca yaşam ve iş güvenceli çalışma talebi çok önemlidir. Kamu Emekçileri Sendikaları ve İşçi Sendikalarının üyelerinin ve tüm emekçilerin bu taleplerini içeren bir mücadele hattı örmesi bir zorunluluktur. İnsana yaraşır çalışma ve yaşama ortamını yaratmak toplumun tamamının görevidir.Bu ölümleri durdurmak iktidarın görevidir. Eğitim almış her gencimizi alanında istihdam ederek ölümler durdurulur. Fabrika, atölye gibi  diğer işyerlerinde İş güvenlik önlemlerini alarak ölümler durur. Halkı kutuplaştırmak, siyasi iktidarı onaylayanların öz evlat, siyasi iktidarın yanlışlarını söyleyenler vatan haini demek çözüm değildir. İşçi sınıfı her şeyin farkındadır.”

HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA MÜCADELE ÇAĞRISI

Hükümetin işçinin, kamu emekçisinin sesini, feryadını duymamaya devam ettiğini ifade eden Demirel, Soma Maden faciasının sorumlularının hala yargılanıp gerekli cezaya çarptırılmadıklarına dikkat çekerek şöyle devam etti “Mahkeme 4 yıldır bitmemektedir. Haksızlık yapanın yanına kar kaldığını gören Sermaye sahipleri pervasızlaşır. O ceza almadı ben de almam der. İş verenler  İş güvenliğini sağlamak yerine işçi yaşamını yitirse bile ölümleri önleyecek harcamaları yapmaktan kaçınmaktadır. Bütün işçileri, kamu emekçilerini ve emeği ile geçinen halkımızı el birliği ile haksızlıklar ile mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu yolda yaşasın onurlu mücadelemiz diyerek mücadeleye yeniden başlamaktan başka yolumuz yoktur. Buradan atanamayan Öğretmen Hasan Songur arkadaşımızın ailesine, sevenlerine , işçi arkadaşlarına , öğretmen arkadaşlarına ve hepimize tekrar baş sağlığı diliyoruz.”

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim