Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

​​​​​​​Bilen’den ‘Okul üzümü’ müjdesi

AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen, Bakanlar Kurulu’nca 19 Şubat tarihinde kararlaştırılan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Uygulama Esasları Hakkında Karar”ın bugün Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği müjdesini verdi.

AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen,  Bakanlar Kurulu’nca 19 Şubat tarihinde kararlaştırılan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Uygulama Esasları Hakkında Karar”ın bugün Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği müjdesini verdi.

Meclis Araştırması Komisyonu Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen, ‘Okul Üzümü’ projesinin tekrar başlayacağının müjdesini verdi.  verdi.

Bilen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi “Gelecek nesillerimizin, kıymetli çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha başarılı olmaları, üzüm tüketiminin artırılması için okullarda kuru üzüm dağıtımı projesinin devam etmesi hususunda Meclis Araştırma Komisyonumuzun çalışmaları sürerken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ile yaptığımız görüşmelerde projenin devamı yönünde söz almıştık.

YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Sayın Başbakanımızın 10 Şubat 2018’deki Manisa ziyaretlerinde de bu hususu arz etmemizden sonra Bakanlar Kurulu’nca 19.02.2018 tarihinde kararlaştırılarak, “Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Uygulama Esasları Hakkında Karar” 26.02.2018 tarihli ve 30344 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda; Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenecek okullarda, 2018 yılı içerisinde, her öğrenciye haftada 2 gün, 25’er gramlık paketler halinde, 9 numara kalitede olmak üzere sultani çekirdeksiz kuru üzüm dağıtılacak. Okullarda kuru üzüm dağıtımı projesiyle, kıymetli öğrencilerimize kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini amaçlıyoruz. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim