Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

Mahkeme, sayaçta vatandaşı haklı buldu

Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, evine izinsiz akıllı sayaç takan MASKİ’yi mahkemeye veren Hayriye Koçyiğit’i haklı buldu. Mahkemenin aldığı karara MASKİ tarafından yapılan itiraz ise kabul edilmedi.

MASKİ’nin itirazı kabul edilmedi

Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, evine izinsiz akıllı sayaç takan MASKİ’yi mahkemeye veren Hayriye Koçyiğit’i haklı buldu. Mahkemenin aldığı karara MASKİ tarafından yapılan itiraz ise kabul edilmedi.

Manisa’nın Salihli İlçesi’nde oturan Hayriye Koçyiğit isimli vatandaşın, kendi gönül rızası alınmadan sayacın takıldığı yönündeki itirazı ile konuyla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MASKİ’yi mahkemeye vererek akıllı sayaç için alınan ücretin geri ödenmesi ve eski sayacın tekrar takılması yönündeki başvurusunu Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi haklı buldu. Mahkemenin aldığı karara MASKİ tarafından yapılan itiraz ise kabul edilmedi.

‘BEN YAPTIM OLDU MANTIĞINI BIRAK!’

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların gönül rızasını almadan başlattığı akıllı sayaç uygulamasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen tartışmaların hala bitmediğini belirterek, Hayriye Koçyiğit’in kendi gönül rızası alınmadan akıllı su sayacının takıldığı yönündeki itirazı ve eski sayacın tekrar takılması yönündeki başvurusunun  Manisa’da ki yetki mahkeme tarafından kabul edildiğine vurgu yaptı. Özdağ, mahkemenin verdiği kararın aynı zamanda emsal bir karar olduğunu belirterek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e “Ben yaptım oldu” mantığını bırakmaya ve aklıselim davranmaya davet etti.

‘ERGÜN MANİSALILARIN PARASINI ÇARÇUR ETMİŞTİR’

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı “Ben yaptım oldu” mantığıyla hareket ettiği için yanlış yapmaya devam etmektedir. Halkımızın nabzını tutmadan, kamuoyunun bilgisine, talebine riayet etmeden, “Oldu bitti” mantığıyla hareket ettiği için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa’yı kötü yönetmektedir” diyen Özdağ, “Mahkemenin aldığı karar Sayın Ergün’ün Manisa’yı ne derece kötü yönettiğinin bir belgesi olduğu için emsal karardır. Kim akıllı sayacından rahatsız ise ve eski sayacını taktırmak istiyorsa bu kararı örnek göstererek bunu çok rahat bir şekilde yerine getirebilir diye düşünüyorum. Kendi rızası alınmadan takılan akıllı sayaç için kendisinden daha önce tahsil edilen parayı geri alabilir ve eski saatini ücretsiz tekrar taktırabilir. Mahkeme masraflarının tamamını Manisa Büyükşehir Belediye’sinden alabilir. Bu binlerce mahkeme, binlerce masraf, yüz binlere tekabül eden paranın heba edilmesi demektir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir kez daha Manisa halkına yanlış yapmıştır. “Ben yaptım oldu” mantığından vazgeçmediği için bir kez daha keyfi bir şekilde Manisa halkının parasını cebinden almıştır. Bu parayı tekrar ceplerine koyarken de yine milletin parasını alarak koyacaktır. Manisa’da ki 1,5 Milyon insanın parasını çarçur etmiştir. Cengiz Ergün’ü bir kez daha düşünmeye, bir kez daha karar verirken doğru karar vermeye, herhangi bir yatırım yaparken de halka sorarak, halkın duygu ve düşüncelerini almaya davet ediyorum. 2019 Mart ayında Cengiz Ergün’le hesaplaşacağız” diye konuştu.

‘ERGÜN GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİREMİYOR’

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü daha önce çeşme sularındaki mikroptan dolayı bilgilendirdiklerini ve konunun takipçisi olacağız” dediklerini ifade eden Özdağ, “Bu konu belirli bir aşamaya kadar düzene kavuştu, gerekli tedbirler alındı ama hala konunun takipçisi olmaya devam ediyorum. Şimdi gerek Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğünden gerek İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğünden son analiz raporlarını ve durumun akıbetini alıp bir kez daha basın açıklamasında bulunacağım. Bilindiği üzere Cengiz Ergün Manisa Büyükşehir Meclis oturumunda suya zam istemiş ancak CHP ve AK Partili Milletvekillerinin ret oylarıyla suya zam önerisi kabul edilmemişti. Suya zam teklifi reddedilince tehditkar ifadelere başvurarak, “Hizmet etmeyeceğim”, “yatırım yapmayacağım” dedi. Zaten Cengiz Ergün hizmet yaparken dahi ayrım yapmaktadır. Bu ayrımı da MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli Manisa’ya geldiğinde Sayın Bahçeli’yi sadece MHP’li Belediyelerin olduğu ilçelere götürerek bizzat kendisi göstermiştir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Manisalıların Belediye Başkanı olmadığını sadece 6 İlçenin Belediye Başkanı olduğunu göstermiştir” dedi.

FATURALARA 3,5 LİRA GİZLİ ZAM!

Akıllı sayaçlarda vatandaşların Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartlara yükleme yaptırırken her ay 3,5 lira bakım ücreti adı altında emrivaki olarak gizli zammın yansıtıldığını kaydeden Özdağ, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın gözü Manisalıların cebinde değil hizmette olmalıdır. Vatandaş kendi rızasına göre ister eski sayacını isterse de akıllı sayaç kullanmaya devam etmelidir. Ama “Ben yaptım oldu” mantığı doğru değildir. Öyle gözüküyor ki emsal teşkil eden vatandaşın itirazı ve mahkemenin kararı bundan sonra diğer itirazlarla devam edecek ve ihale edilen sayaçlar Manisa Büyükşehir Belediyesinin elinde kalacak, kurum zarara uğratılacaktır. Cengiz Ergün unutmamalıdır ki Belediyenin parası milletin parasıdır. Hiç kimse, “Bu makamda ben varım” diyerek milletten toplanan paralarda tasarrufta bulunamaz. Milletin parasını çarçur edemez. Bu paralarda yetimin, öksüzün hakkı vardır” şeklinde konuştu.HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim