Misafir
6,1091
5,3695
214,84
ÜYE GİRİŞİ

Memur-Sen ‘Afrin’ için meydana indi

Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yaptığı basın açıklaması ile Afrin’i terör örgütlerinden kurtarmak için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonuna destek verdi.

Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği,  15 Temmuz Demokrasi Meydanında yaptığı basın açıklaması ile Afrin’i terör örgütlerinden kurtarmak için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonuna destek verdi.

TUNAY AKTAŞ

Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Afrin’i terör örgütlerinden kurtarmak için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek amacıyla basın açıklaması düzenlendi. Tüm Anadolu olarak ayakta olduklarını belirten Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, “Askerlerimiz, vatanımızın bekası ve selameti için Afrin’de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiriyor. Harekatın 26. günündeyiz. ‘Beklemesinler’ diyerek cepheye koşan yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına, kimi gazilik mertebesine ulaştı. Operasyonun başlangıcından bugüne kadar ‘Düğüne gidiyoruz’ diyen 31 yiğidimizi şahadete uğurladık” dedi.

‘AFRİN, EMPERYAL AKLIN ÇÖKÜŞÜNÜ SAĞLAYACAK’

Zeytin Dalı operasyonun Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye’de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adı olduğunu kaydeden İrğat, “Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu’dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır. DEAŞ’ı, PKK/PYD’yi ve FETÖ’yü bu noktadan değerlendirdiğimizde, ülkemizde ve bölgemizde son beş yıldır yaşananları daha net anlamış oluruz. DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ arasındaki hem gizli hem de kirli ittifak, bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın, tapınak şövalyeleri hükmündedir.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz darbe girişimiyle Türk Ordusunun zayıfladığını sananların büyük bir yanılgıya düştüklerini ifade eden İrğat şunları söyledi: “15 Temmuz darbe girişimiyle ordusu zayıfladı’ dedikleri Türkiye’nin teröre karşı sürdürdüğü başarılı operasyonlar sonrasında, sivil katliam yapmakla mahir bazı ülkelerin ‘Siviller zarar görüyor’ kartını devreye sokmaları da gerçekten manidar. Türkiye, 15 Temmuz darbesinden sonra ordusuna sızmış gladyo artıklarını ve emperyalizmin aparatı FETÖ’cüleri temizleyerek operasyon gücünü artırmıştır. Asıl korkulan budur. Korktukları başına gelecek, emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyamızdan da def edilecek. ‘Siviller ölüyor’ timsahın söyleminden ibarettir.Dost ve düşman Türkiye’nin bu konuda ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu çok iyi bilmektedir. Fakat 9 askerimizin şehit verildiği saldırıda terör örgütünün sivilleri nasıl kullandığı da herkesin malumu.

‘ADİL BİR DÜNYA İSTİYORUZ’

Bizler, Memur-Sen ailesi olarak ve bugün açıklamamıza destek veren STK’larla birlikte terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istiyoruz. Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Ne var ki; emperyalizm, başta bölgemizde olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir. İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi biliyoruz. Sözde barış yanlısı gerçekte emparyal geminin tayfası olanlar, ‘Savaşa karşı barış’, ‘savaş halk sağlığı sorunudur’, ‘barış, hemen şimdi’ beyanlarıyla, Türkiye’nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için ‘barış’ gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler. Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz.”

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat’ın okuduğu basın açıklamasına, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkan Vekili İdris Avşar, Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ümit Taydaş, MAGİAD Başkanı Ömer Geriter, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların Manisa şube başkanları ve üyeleri katıldı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim