Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

​​​​​​​‘SEÇİMİ KAYBEDERSEK SİYASETTEN ÇEKİLECEĞİM’

“Başbakanımız 2019 yerel seçimlerini hedef koydu. O gün biz seçimi kaybedersek bu siyasetten çekileceğiz dedik. Yine aynı şeyi söylüyoruz.” dedi.

‘SEÇİMİ KAYBEDERSEK SİYASETTEN ÇEKİLECEĞİM’

AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresi’nde yeniden başkanlığa seçilen AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı. İlk hedeflerinin 2019’da yapılacak olan seçimler olduğunu belirten Mersinli  “Başbakanımız 2019 yerel seçimlerini hedef koydu. O gün biz seçimi kaybedersek bu siyasetten çekileceğiz dedik. Yine aynı şeyi söylüyoruz.” dedi. 

TUNAY AKTAŞ

10 Şubatta Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresi’nde yeniden başkanlığa seçilen AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı. Böylece AK Parti’de ikinci Mersinli dönemi resmen başlamış oldu. Manisa Adliye Sarayı Konferans Salonunda düzenlenen mazbata törenine AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve partililer katıldı. İl Seçim Kurulu Müdürü Halit Çiçek’in elinden mazbatasını alan AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Çiçek’e çiçek takdim etti.

Mersinli, “Burada isem zikretmek doğru olmuyor ama insan hayatında bazen önemli kişiler oluyor. Ben bu siyasi hayatıma başladığım dönemde, sonrasında, öncesinde nereden bakarsanız 25 yıldır benim hayatımda çok önemli bir isim var. Kardeşten öte değer verdiğim birincisi Sait Aras için mazbatayı almak istiyorum. İkincisi bu yönetimde olmasa da Nuri Ok kardeşim, can dostum. Annem, babam, kardeşlerim bu işlerde çok önemli. Yaklaşık 16-17 yıldır evliliğimizin bile tadını çıkaramayan belki de evlendikten hemen sonra siyasette buluşan kıymetli eşim İlkşen Mersinli adına almak istiyorum. Hepiniz benim için çok önemlisiniz. Ama bunların çok ayrı yeri oluyor” diye konuştu.

‘GÖREVE LAYIK OLACAĞIM’

Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nın 26. Günü geride bıraktığını kaydeden Mersinli, “Büyük bir harekat, büyük bir operasyon yapıyor Türk ordusu. Şehitlerimiz var. Bugün Sevgililer Günü. Bu şehitlerimizin en sevgilileri eşlere var. Çocukları var, anneleri, babaları var. Gerçekten şahadet şerbeti içmek için yarışırcasına orada vatanımızı savunmak için orada mücadele ediyorlar. Ben onların anneleri, babaları, eşleri, çocukları adına da inşallah onların orada yaptıkları işin boşa gitmediğini göstermek için, alın teri, gözyaşı dökmek için burada, bu siyaset arenasında ve bu işlerde gerçekten milletin umudu olan Recep Tayyip Erdoğan ve milletimize layık olabilmek için ben bu kutsal emaneti alıyorum” diye konuştu.

İLK HEDEF 2019 SEÇİMLERİ

Manisa’da güzel işler yapacaklarını vurgulayan Mersinli, ilk hedeflerinin 2019’da yapılacak olan seçimler olduğunu dile getirdi. Mersinli, “Başbakanımız 2019 yerel seçimlerini hedef koydu. Biz iddialıyız. O gün biz seçimi kaybedersek bu siyaset arenasından çekileceğiz dedik. Yine aynı şeyi söylüyoruz.” dedi.  Mersinli, mazbatasını eşi İlkşen Mersinli’ye takdim verdi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim