Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Tarihi projede tüm gözler Büyükşehir’de

Dünkü manşetimizde gündeme getirdiğimiz Manisa’nın en önemli spor sorunlarından atletizm tartan pisti ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Büyükşehir Belediyesi, olimpik sahanın olduğu botanik parkı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne verirse, bakanlıktan gerekli ödenek çıkarılacak ve bu bölge uluslararası standartlarda tesise kavuşacak.

 

BAKAN BAK

ONAYI VERDİ!

Tarihi projede

tüm gözler

Büyükşehir’de

 

Büyükşehir

“onay” verirse

bu iş tamam!..

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Celal Bayar Üniversitesi atletizm sahasının halka kapatılması, tepkileri de beraberinde getirmişti. Dünkü manşetimiz büyük yankı bulurken; sporcular, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve vatandaşların merakla beklediği tartan pist projesiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

ÖZTÜRK, BAKAN BAK’TAN “TARTAN PİST” İSTEDİ

Konuyla yakından ilgilenen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ün, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan “tartan pist” istediği öğrenildi. Bakan Bak’ın bu talebe olumlu cevap verdiği ancak yer ve prosedürle ilgili sorunların çözülmesinin ardından gerekli ödeneği çıkaracağının sözünü verdiği kaydedildi.

MANİSA SPOR CAMİASI BU PROJEYİ BEKLİYOR

Yıpranan Olimpiyat Sahası’nın bulunduğu alana yapılması planlanan tartan pist projesi, yıllardır somut adımların atılacağı günü bekliyor. Daha önce Yunusemre Belediyesi’nde olan, son imar değişikliği ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiği kaydedilen bu bölgedeki botanik park ile ilgili gerekli yazışmalar olumlu sonuçlanırsa, Manisa, çok önemli bir tesise kavuşmuş olacak ve yılların sorunu nihayet ortadan kaldırılmış olacak. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün, ivedilikle yazışmalara başlayıp, Büyükşehir Belediyesi’nden bölgeyi isteyeceği, Büyükşehir’in onay vermesi halinde 5 milyon TL’yi bulacak bu dev yatırımın Manisa’ya gelebileceği öğrenildi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim