Misafir
6,0412
5,329
226,83
ÜYE GİRİŞİ

AK Parti il kongresi Başbakan'ın katılımıyla gerçekleşti

​​​​​​​Berk Mersinli’nin yeniden aday olduğu AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada partililere seslenerek ülke gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongreye görüntülü mesaj gönderdi.

Berk Mersinli’nin yeniden aday olduğu AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada partililere seslenerek ülke gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongreye görüntülü mesaj gönderdi.

TUNAY AKTAŞ

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresine katıldı.  Teşkilatının mevcut il başkanı Berk Mersinli’nin yeniden aday olduğu kongrede, salonun sevgi seliyle karşılaşan Başbakan Yıldırım, salonun çevresini dolaşarak halkı selamladı. Konuşmasında, Suriye’de terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verildiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, “Meğerse bu terör örgütlerinin ne kadar da sevenleri varmış. Aman bir girdik, her taraftan ses geliyor. Ama biz orada sadece terör örgütleri ile mücadele etmiyoruz. Orada terör örgütlerinin arkasına saklanan emperyal güçlere karşı da mücadele ediyoruz. Tıpkı Kurtuluş Savaşında yaptığımız gibi. Zeytin Dalı Harekatı; PKK, KCK, PYD ve DEAŞ terör örgütlerine karşı yürütülen bir harekattır. YPG, PYD, DEAŞ’ı ayrı tutanlar artık bu yanlıştan vazgeçsin. Evvel gün bir grup DEAŞ’lı, PYD’lilere ve YPG’lilere yardım etmek için onlara katıldı. Ey Amerika; bir terör örgütü ile iş tutarak diğer terör örgütünü yok edemeyeceğini ne zaman anlayacaksın?” diye sordu.

"ZORLA KAÇIRIP ELLERİNE SİLAH VERİYORLAR"

Suriye’de 7 yıldır devam eden iç savaşta terör örgütünü bölge insanına büyük zulümler yaptığını vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Gençleri, çocukları zorla kaçırıp ellerine silah verip ön saflarda ölüme gönderen bu terör örgütleri değil mi? Sivilleri canlı kalkan yapan bu alçaklar değil mi? Bu terör örgütlerinden en fazla zarar gören Türkiye’dir. Binlerce şehit verdik. Gerekirse yine şehitlerimiz olacak ama bunların ülke üzerindeki kirli planlarını da mutlaka bozacağız” diye konuştu.

"HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK"

Terör bitmediği için 3,5 milyon Suriyelinin misafir olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Afrin operasyonu ile terörü yok ettikten sonra Suriyeli kardeşlerimiz o topraklarda huzur içerisinde yaşamaya devam edecektir. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Amacımız topraklarımıza yönelecek silahlı terör faaliyetlerini sona erdirmek, Kilis’e, Reyhanlı’ya, Fatsa’ya atılan o roketleri füzeleri tamamen ortadan kaldırmak. Uluslararası hukuktan doğan hakkımızı kullanarak bu mücadeleyi yapıyoruz. Ülkemizi ve milletimizin güvenliği için her türlü tedbiri aldık, almaya devam ediyoruz”

"EMPERYAL İSTİLASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başbakan Binali Yıldırım, “Başbakan bizi Afrin’e götür” sloganlarına “Türkiye’ye kafa tutanlara bu sese kulak versin. 81 milyonun her biri bu ay yıldızlı bayrak için, bu ülke için bir Mehmetçik, bir Nene Hatun’dur” cevabını verirken, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarına ise “Şehitlerimiz olacak, acı yaşayacağız belki. Bağımsızlığı sürdürmenin, bayrağa sahip çıkmanın, vatan ve toprak bütünlüğünü muhafaza etmenin, 81 milyonun kardeşliğini ve can güvenliğini sağlamanın bedeli var. Bu bedeli ödeyeceğiz ama ülkemizin bölünmesine, emperyal emellerin istilasına asla müsaade etmeyeceğiz. İstiklal Savaşında nasıl şehitler verdiysek ve nasıl vatanı kurtardıysak, 15 Temmuz’da alçak darbecilere nasıl Türkiye’yi dar ettiysek şimdi de içeride ve dışarıda PKK, YPG, PYD, DEAŞ, bilumum terör örgütlerine gereken dersi bu millet verecek. Bunun için gereken her şey yapılacak” yanıtını verdi.

"BUYUR GEL MİLLİ MUTABAKATA"

Konuşmasında CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi: “Milli ve yerli olmamız gerektiğini söylüyor. Kim söylüyor; ana muhalefet partisi genel başkanı söylüyor. Yerlilik ve millilik nasıl olur ‘PYD, YPG, terör örgütü değil’ diyen milletvekilin varsa onlara gereken dersi vermekle olur. Millilik ve yerlilik PKK’lılarla, FETÖ’cülerle, PKK terör sevicilerle kol kola girmekle olmaz. Millilik ve yerlilik bu ülkenin birliğine, beraberliğine, 81 milyonun kardeşliğine saygı duymakla olur. Kılıçdaroğlu, millilik ve yerlilik lafını bugünlerde çok söylüyorsun. Güzel bir şey. Tabii ki milli ve yerli olmak lazım. O halde buyur gel milli mutabakata sen de katıl. Sen de bu saflara katıl. Kurtuluş buradadır”

“VUR VUR İNLESİN AMERİKA DİNLESİN”

Salondan yükselen “Vur vur inlesin Amerika dinlesin” sloganlarına karşılık Yıldırım, “Gençler, bu ülkenin birliğine, beraberliğine, huzuruna, kardeşliğine zarar vermek isteyen kim olursa olsun, ne kadar büyük olursa olsun, ne kadar uzak olursa olsun bu millet gereken cevabı verir” yanıtını verdi. Salonun doluluğuna dikkat çeken Yıldırım, “Ben bir şeyi merak ediyorum; içerisi tıklım tıklım, dışarıda bir sürü insan. Manisa’nın daha büyük salonu yok mu? Niye burada bu kongreyi yapıyoruz? Büyük salonumuz bitmek üzereymiş. O halde bir dahaki toplantımızı 10 bin kişilik salonda yapalım mı? Manisa’ya da bu yakışır. Sizlere de en güzeli yakışır” ifadelerini kullandı.

"EKONOMİMİZ SAĞLAM TEMELLERE OTURUYOR"

15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye ekonomisini çökertmek için kimi odakların saldırıya geçtiğini kaydeden Başbakan Yıldırım, “Ekonomimiz öyle sağlam temellere oturuyor ki bu ve buna benzer girişimler emellerine ulaşamadı. ‘Suriye’de yürüttüğümüz operasyon ekonomiyi olumsuz etkileyecek’ dediler. Türkiye ekonomisi böylesi operasyonlarla etkilenmez. 35 yıldan beri buna benzer operasyonlar yapılıyor. Irak’ta Fırat Kalkanı’nda ve şimdi de Afrin’de teröre karşı bu operasyon sürdürmeye kararlıyız. Elde ettiğimiz büyük başarı, büyümedeki istikrarlı artış, ihracattaki artış, Türkiye’yi bütün yatırımcılar için stratejik ülke haline getirdi. 2018 yılında bütün sektörleriyle büyümeye gelişmeye devam edecek” dedi.

"HİÇBİR SORUN TÜRKİYE’NİN KADERİ DEĞİLDİR DEDİK"

15 yıl önce “Türkiye” denince akla krizin ve kaosun geldiğini dile getiren Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi ise ‘Türkiye’ denince akla istikrar geliyor, güven geliyor, güçlü ekonomi geliyor. Siyasi ve ekonomik istikrarı yakalayarak 15 yılda büyük başarılara imza attık. Türkiye’nin elde ettiği bu istikrar sadece bugünler için değil gelecek günlerimiz için de aynı şekilde önemlidir. Bu istikrara ve güvene sahip çıkmak hepimizin en öncelikli görevidir. Biz iktidara gelirken ‘hiçbir sorun Türkiye’nin kaderi değildir’ dedik. 2002’den bu yana da sorunları çözmek için canla başla çalışıyoruz. Daimi sorunlarımızı daimi hizmetlere dönüştürdük. Sorunları torunlara havale etmedik. Bugün Türkiye üç kat büyüdüyse işte sorunların üzerine giden ve sorunları torunlara bırakmayan bir iktidar olduğu içindir ve memleket sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan olduğu içindir”

"DEMOKRASİMİZİN KALİTESİNİ YÜKSELTTİK"

15 yıl içerisinde devletle millet arasındaki mesafeyi kapattıklarını, devletle milleti barıştırdıklarını belirten Başbakan Yıldırım, “Bizim için Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her vatandaşımızın başımızın üstünde yeri vardır. ‘Sunni’ demedik, ‘Alevi’ demedik, ‘Türk’ demedik, ‘Kürt’ demedik, hepsini birinci sınıf vatandaşımız gördük ve ‘ay yıldızlı bayrağımız altında 80 milyon vatan evladının hepsine yer vardır’ dedik. Ayrılıklarımızı hep zenginlik olarak gördük. Her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. 15 yıl içerisinde bir yandan memleketin gecikmiş hizmetlerini görürken diğer yandan da demokrasiye karşı kumpaslarla vesayetlerle darbe girişimleriyle mücadele ede ede bugünlere geldik. Demokrasimizin kalitesini yükselttik. Ekonomiyi ve refahı genişleterek tabana yaydık. Bütün illerimizin kalkınmasını aynı şekilde temin ettik” diyerek yapılan yatırımları anlattı.

"YATIRIM ÜRETİM, İSTİHDAM ARTIYOR"

Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile birlikte küresel ekonomide söz sahibi olan ülkeler arasında olduğunu belirten Yıldırım, şöyle devam etti: “Yatırım, üretim, istihdam artıyor. Geçen 10 yıllık dönemde enerji talep artışında en fazla yükselen ülke oldu. Enerji sektöründeki büyümede Çin’den sonra dünyada ikinciyiz. Enerjide dışa bağımlılığını azaltmak, yenilenebilir enerji kaynaklarını artırmak için çalışıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynağımız yüzde 35 seviyesine çıktı. Bölgenin enerjini güvenliğini sağlamak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah Türkiye yakın gelecekte enerji ticaretini merkezi haline gelecek. İhracatımız da planlandığı şekilde artmaya devam ediyor.”  Türkiye'nin tarihinin en önemli seçimlerine gittiğini kaydeden Yıldırım, Manisa kongresinin 2019 seçimleri için bir hazırlık müsabakası olduğunu kaydetti.

ERDOĞAN GÖRÜNTÜLÜ MESAJ GÖNDERDİ

Kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği görüntülü mesaj izletildi. Erdoğan mesajında kongrenin teşkilat, parti, ülke ve millet için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu, teşkilat bünyesinde hizmet verenlere teşekkür etti. Erdoğan mesajında şunları kaydetti:  "AK Parti, demokrasiden ekonomiye her alanda ülkemizde Cumhuriyet tarihinin tamamında yapıların kat be kat üzerinde hizmetler gerçekleştirmiştir. Milletimizden, tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız güçle, sürekli kendimizi yenileyerek, geliştirerek daha uzun yıllar boyunca ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Milletimizle irtibatımızı daha da güçlendirecek, önceliği daima partisinin ve ülkesinin çıkarlarına verecek kadrolarla ekibimizi zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Kongrelerimiz, işte bu tarihi yolculuğumuzda bize hem murakabe ve muhasebe yapma imkanı veren hem de kaçınılmaz gerçek olan değişimin meşru zemini mahiyetindeki ara duraklarımızdır. Türkiye'nin AK Parti'ye, AK Parti'nin geçmişimizle geleceğimiz arasında köprü kuran hizmetlerine, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz. Belde, ilçe ve il kongrelerimizin ardından Ankara'da toplanacak büyük kongremizle nihayete erecek bu maratonu, milletimizin karşısına hazırlıklı bir şekilde çıkma bakımından en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum"

KONGREDE NELER YAŞANDI

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Başbakan Yıldırım’a Muradiye Camiinin yer aldığı tabloyu hediye etti. AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Selçuk Özdağ, Recai Berber, İsmail Bilen, Uğur Aydemir de birer konuşma yaparak kongrenin hayırlı olmasını dilediler. Kongrenin yapıldığı Atatürk Spor Salonu'na "Kudüs istikametimiz, Zeytin Dalı besmelemiz, Kızıl Elma hedefimiz, Erdoğan liderimiz", "Mücadelemiz millidir, gayrı milliler anlayamaz" yazılı pankart asıldı. İl merkezi ve çeşitli ilçelerden gelen partililer, "Kutlu yürüyüşe devam" yazılı atkılar taktı, Başbakan Yıldırım'a tezahüratlarda bulundu. Öte yandan, Başbakan Yıldırım kendisine seslenen yaşlı bir kadınla ilgilenilmesi üzere talimat verdi. Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının sonuna doğru sahneye çıkan bir kız çocuğu, Başbakan Yıldırım'la bir süre sohbet ettikten sonra Yıldırım'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a selamını götürmesini isteyerek, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin, dua ediyoruz." dedi. Kongreye; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Çiğdem Karaaslan ve Hamza Dağ, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Selçuk Özdağ, Recai Berber, İsmail Bilen, Uğur Aydemir katıldı. Kongrenin divan başkanlığını, Manisa koordinatörü Ali Aşlık yürüttü.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim