Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Yeşilay’dan sigarayı bırakma çağrısı

Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte, vatandaşlara sigarayı bırakma çağrısında bulundu.

Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte, vatandaşlara sigarayı bırakma çağrısında bulundu.

TUNAY AKTAŞ

Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Etkinliğe AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Tuncay Özer, Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürü Müjde İlgün katıldı. Etkinlikte Yeşilay’ın gönüllü üyeleri, vatandaşlara sigaranın zararlarıyla ilgili broşür dağıttı. Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri de vatandaşların karbonmonoksit ölçümünü gerçekleştirdi.

Yeşilay Manisa Şube Başkanı Salih Fulcun, dünya genelinde 1,2 milyar insanın sigara kullandığına dikkat çekerek “Tütünden hastalıklar sebebiyle her yıl 6 milyon insanımızı hayatını kaybediyor” dedi. Sigaranın hem kişiye hem çevresine verdiği zararlara vurgu yapan Fulcun, sigara bağımlıları için 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nün bir dönüm noktası olabileceğini söyledi.

HER 3 YETİŞKİNDEN 1’İ SİGARA KULLANIYOR

Fulcun, şöyle devam etti “Dünya Sağlık Örgütü, dünyada en büyük sağlık sorunun sigara olduğunu açıkladı. İstatistiklere göre sigara içmek dünya çapında bir problem ve tahminen her 3 yetişkinden biri sigara kullanıyor. Sigara, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Ülkemizde her yıl 100 binden fazla insanımızı sigaradan dolayı kaybediyoruz. Bunun yanında pasif etkilenmeden doğan hastalıklar ve zararlar da ayrı bir acı tablo. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir bağımlılık.”

Sigaradan kurtulmanın mümkün olduğunu dile getiren Fulcun, “Sigara size ve sevdiklerinize zarar veriyor. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü bu anlamda bırakmak isteyenler için bir fırsat. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet rica ediyoruz.  Kullananların bırakmasını, kullanmayanların da daha bilinçli olarak kendileri ve sevdikleri için model olmasını, çevreye karşı da uyarıcı olmasını istiyoruz” diye konuştu.  AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, eskiden sigara içen biri olduğunu, şimdi ise sigarayı bıraktığını ifade ederek, vatandaşları sigara içmemeleri konusunda uyardı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim