Misafir
6,1757
5,4148
224,8
ÜYE GİRİŞİ

Vali muhtarları dinledi

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer 2018 Yılı Muhtarlar Toplantısının ikincisini Turgutlu’da yaparak muhtarların istek, öneri ve şikayetlerini dinledi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer 2018 Yılı Muhtarlar Toplantısının ikincisini Turgutlu’da yaparak muhtarların istek, öneri ve şikayetlerini dinledi.

Turgutlu Kaymakamlığı ev sahipliğinde yapılan toplantıya Vali Güvençer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, İl Mahalli İdareler Müdürü Polat Yılmaz, bazı il müdürleri, Turgutlu İlçe müdürleri ve Turgutlu ilçesi mahalle muhtarları katıldı.

Vali Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açılış konuşmasında, “Yaklaşık bir yıl sonra sizlerle bir kez daha toplanma fırsatı bulduk. Sizler Kaymakam Bey’in başkanlığında, Belediye Başkanımızın ve İlçe Amirlerimizin katılımıyla, hemen hemen ayda bir bu toplantıyı tekerrür ettiriyorsunuz. Bu kez belki geçen toplantının bir değerlendirilmesi, geçen yıla şöyle bir bakış ve önümüzdeki idrak edeceğimiz 2018 yılı için beklentilerimizin gözden geçirileceği bir toplantı olacak. Geçmişte yapılanları gözden geçirip, öncelikle onların kıymetini bilmek, emeği geçenlere teşekkür etmek bize güç verir, nazik ve ahlaki bir davranış olur. Bu toplantının öncesinde Kaymakam Bey ilgili değerli Vali Yardımcımız ve İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla, bir önceki toplantıda sizler tarafından dile getirilen sorunlar, talepler ve bunlar üzerine alınan mesafeye ilişkin bir çalışma yaptılar. Kaymakam beyin sunumunda hep birlikte göreceğiz, hem bir önceki toplantıda dile getirilen meselelerin önemli bir bölümünde mesafe alınmıştır, hem de toplantıda gündeme gelmese de aradan geçen 12 ayda Turgutlu ilçemizde bir takım yenilikler, çözülen sorunlar, yeni atılan adımlar olmuştur. Bunların hiç birisi kendiliğinden olmadı. İşin başındaki şahıslar başta olmak üzere bu ilçede yaşayan herkesin bu ilçede yapılan olumlu işlerde, çözümlenen sorunlarda mutlak surette bir şekilde payı var. Üstelikte ben uzaktan bakıyordum, bir kez görmüştüm, kolay gelsin demişti; kolay gelsin gibi basite alınacak bir katkı da değil, biz hep birlikte bir bütünüz. Hep birlikte bu ilçeyi, sonrasında bu vilayeti, sonrasında bu ülkeyi oluşturuyoruz. Her birimizin, mutlak surette bir yaratılış, bir varoluş sebebi var. Yerimizde sağlam durduğumuz, üzerimize düşeni kendi alanımızda, çerçevemizde yaptığımız sürece, bu ilçede bu vilayette her ne oluyorsa, mutlak surette vazgeçilmez payımız var. Emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘ŞEHİTLERİMİZE RAHMET ORDUMUZA BAŞARI’

Afrin’de Zeytindalı Operasyonunda görev yapan askerleri ve şehit düşen askerleri hatırlatan Vali Güvençer, şehitlerimize rahmet ve ordumuza başarı dileklerinde bulundu. Toplantıda, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan bir önceki toplantıda muhtarlar tarafından dile getirilen sorunlar ve taleplerle ilgili alınan mesafeye ilişkin sunum yaptı. Kaymakam Turan, bir önceki toplantıda eğitim, enerji, sağlık konusunda gündeme gelen sorunların birçoğunun çözümlendiğini, çözümlenememiş az sayıdaki sorun üzerinde çalışmaların devam ettiğini aktardı. Kaymakam Turan’dan sonra söz alan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, amaçlarının halka hizmet, halkın rızasını kazanmak ve hayır dualarını almak olduğunu vurgulayarak bu doğrultuda çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Daha sonra Turgutlu mahalle muhtarları söz alarak geçen yılki taleplerinin karşılanması nedeniyle teşekkürlerini ifade ederken, bu yıl ortaya çıkan yeni ihtiyaçları doğrultusunda taleplerini dile getirdiler.BASIN MERKEZİ

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim