Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

CHP’li Bozyaka tabanın sesini dinliyor

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar Bozyaka, 2019 seçim çalışmaları kapsamında Muradiye Mahallesi’nde sokak sokak gezerek tabanın sesini dinliyor.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar Bozyaka, 2019 seçim çalışmaları kapsamında Muradiye Mahallesi’nde sokak sokak gezerek tabanın sesini dinliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar Bozyaka, Yönetim Kurulu ve İlçe Kadın Kolları Başkanı ile Muradiye Mahallesi’nde çalışma yaptı.

Esnafın ve mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Bozyaka, parti olarak bütünşehir yasa tasarısı içerisinde belde belediyelerinin kapatılmasına karşı çıktıklarını hatırlatarak, “Belde belediyelerinin yerinde hizmet noktasında ne kadar gerekli olduğunu ve ihtiyaç hasıl ettiğini beyan etmiştik, vurgulamıştık. Ancak AKP iktidarı her zaman olduğu gibi bu uyarımızı da dikkate almayıp belde belediyelerinin kapanmasına sebep oldu. Bugün görüyoruz ki bu yasa değişikliği sebebiyle Muradiye halkı, Muradiye belde belediyesinin kapatılmasından bu güne belediyecilik anlamında hiçbir hizmet almamış, hiçbir dertlerine çözüm bulamamıştır. Aksine nüfusu yaklaşık 5 katına çıkarken aldığı hizmet ise yarı yarıya düşmüştür. Bunlara en somut örnek ise okul ve sağlık ocağı sayısının 2’den 1’e düşmüş olmasıdır. Vatandaşlar sağlık problemleri olduğunda sağlık ocağının önünde kuyruğa girerek uzun süreler sıra beklemektedir. Yıkılan okulun yerine; Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘1 yıl içerisinde okulu tamamlayacağız’ sözüne rağmen; yıkımın üzerinden 2 yıl geçmiş ancak okul hala tamamlanmamış. Aileler çocuklarını servisle kilometrelerce uzaklıktaki başka bir okula göndermek zorunda kalmakta ve okulda öğrenciler kaliteli bir eğitim alamamaktadır. Dersliklerdeki öğrenci sayıları verimli eğitim alınması için gereken sayının çok üzerindedir. Ayrıca Muradiye Mahallesi hızla yapılaşma içerisindeyken hiçbir altyapı çalışması yapılmamış olmasından kaynaklanan ciddi altyapı problemleri yaşanmaktadır.”dedi.

25 BİN NÜFUSLU MAHALLEYE YAKIŞMIYOR

Bozyaka, 2018 yılında yeni bir kentleşmenin yapıldığı bölgede çok daha modern, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla örnek bir kent anlayışıyla hareket edilerek örnek bir bölge yaratılabilecekken, rant bakış açısıyla belediyecilik yapan bir anlayışın hakim olduğunu ifade etti. Bu anlayışın Muradiye’yi Manisa’nın diğer bölgelerinde olduğu gibi çarpık kentleşmeye mahkum ettiği görüşünü savunan Bozyaka şunları söyledi “Muradiye’de geceleri sokaklar karanlık, sokak ve cadde aydınlatmaları yok denecek kadar az. Hastanede poliklinikler kapatılmış, sürekli olarak elektrik ve su kesintisi yaşanmaktadır. Muradiye mahallemizin yolları kentsel bilici olmayan belediyecilik anlayışının hakimiyetinden dolayı dar ve yetersiz. Bir otobüs geçerken yanından başka bir araç geçememektedir. Sokakları ve caddeleri çamur içerisinde, hala bir köy görüntüsünde, 25.000 nüfusu olan bir mahalleye bunlar yakışmamaktadır. Beldeden mahalle statüsüne geçmeden önceki haliyle; Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu dönemde çok daha düzenli ve temiz bir Muradiye vardı. Bu vesileyle; o dönemdeki Belde Belediye Başkanımız Erdinç Yavaşlı’nın hizmetlerini Muradiyelilerin takdir ettiğine bir kez daha tanık olduk.  Kendisine bu güzide mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.”HABER MERKEZİ

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim