Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

İş dünyası Afrin için kenetlendi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ona bağlı 365 oda ve borsa, ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ona bağlı 365 oda ve borsa, ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ankara’daki merkezinde gerçekleştirilen Oda ve Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’nda tek vücut olarak bir kere daha ve bazı çevrelerin Milli Güvenliğe aykırı şekilde halen devam eden tutumları dolayısıyla daha güçlü olarak deklare edildi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap da harekata desteğini bildirdi. Yapılan ortak açıklamada “Türkiye’de iş alemini temsil eden Oda ve Borsa camiası olarak bu ortak açıklamayı yapıyoruz. Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin başlattığı Zeytin Dalı harekâtının, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz. Devletimizin yanındayız. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız. Türkiye İş Dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle Devletimizin ve Kahraman Askerlerimizin yanındayız”ifadelerinin altı çizildi.

 

‘MİLLETİMİZİN, DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ’

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde bir araya gelen 365 Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanının ortak açıklamasında şu ifadeler yer aldı:“ Türkiye’de iş alemini temsil eden Oda ve Borsa Camiası olarak bu ortak açıklamayı yapıyoruz. Bizler Ulusal Güvenliğimizi korumak amacıyla Devletimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz. Bu Harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu görüyoruz. Masum insanları katleden ve Ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bölge, terör örgütlerinden temizlenerek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilmelidir. Yurtdışındaki muhataplarımızı ve tüm küresel iş örgütlerini de, teröre karşı ortak duruş sergileme yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, Ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak Milletimizin, Devletimizin yanındayız. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız. Bizler Ülkemiz ve Milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Türkiye İş Dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle Devletimizin ve Kahraman Askerlerimizin yanındayız. Hayatını kaybeden bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

MANİSALI BAŞKANLAR’DAN TAM DESTEK

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de katıldığı Oda ve Borsa Başkanları İstişare Toplantısı bölümünde ise; Milli Güvenlik, Ekonomi, Kalkınma ve Dış Politikanın birbirinden bağımsız değerlendirilemeyeceği ekseninde Türk İş Dünyasının gücü, kararlılığı ve çalışma ortamının iyileştirilmesi ihtiyaçları kapsamında Oda ve Borsaların aktardığı tespitler ile Hükümet tarafından kanunla düzenlenen ve ayrıca halen üzerinde çalışılan reformlar görüşüldü. TOBB Oda ve Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’na ilişkin değerlendirmede bulunan Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ise şunları belirtti:“ Sadece ekonomi konularıyla sınırlı düşünmeden; Eğitim Yatırımlarından, Ulusal Tanıtım Lobiciliğine kadar özetle Tüm Milli Dayanışma konularındaki çalışmalarıyla, Türk İş Dünyasının en köklü ve etkili çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde gerçekleşen toplantımızda, Milli Güvenliğimizin ve Bekamızın önceliğimiz olduğunu, Milli Ekonomimizin daha güçlü olması için ise koşullar her ne olursa olsun çalışma azmi ve kararlılığı içerisinde olduğumuzu Manisa’yı da temsilen Tüm Türkiye adına bir kere daha vurgulamış olduk.” Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil de toplantıda,  “Zeytin Dalı harekâtının, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz.”ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim