Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da elektriği olmayan mahalle yokmuş!

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bir haber ajansı tarafından yapılan “Bu mahallede 100 yıldır elektrik yok” haberiyle ilgili yaptığı açıklamada, Manisa’da elektriği olmayan köyün bulunmadığını söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bir haber ajansı tarafından yapılan “Bu mahallede 100 yıldır elektrik yok” haberiyle ilgili yaptığı açıklamada, Manisa’da elektriği olmayan köyün bulunmadığını söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bir haber ajansı tarafından yapılan “Bu mahallede 100 yıldır elektrik yok” haberiyle ilgili açıklamada bulundu. Özdağ, haberde bahsi geçen yerin bir mahalle olmadığını Gördes ilçesi Boyalı Mahallesine bağlı 6 haneden oluşan bir mevki olduğunu kaydederek, “Evlerine elektrik bağlatılması hususunda ise bir hane sahibi dışında başka bir müracaat bulunmamakta. GEDİZ Elektrik yetkilileri bu vatandaşımızın başvurusunu inceleyerek 2019 yılında elektrik bağlanabileceğini söylemişler ben de GEDİZ Elektrik A.Ş. Genel Müdürü ve Bölge Müdürüyle görüşerek 2018 yılı içerisinde bağlatılması hususunda ricada bulundum. Diğer hane sahipleri de başvuruda bulunursa onların da elektriği bağlanacak”dedi.

‘KONUNUN TAKİPÇİSİYİM”

Gediz Elektrik yetkilileriyle görüştüğünü ve elektrik bağlantılarının 2019’da değil de 2018’de bağlatılması konusunda ricada bulunduğunu belirten Özdağ, şöyle devam etti “Konunun takipçisi olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Mitsubishi firmasının Manisa’da yaptığı bir yatırımla ilgili olarak 8 Şubat Perşembe günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye eşlik ettikten sonra Gördes’in Boyalı Mahallesine giderek bu mevkide oturan aileleri ziyaret ederek GEDİZ Elektrik Genel ve Bölge Müdürlerinin bana ilettiklerini kendilerine aktaracağım. Ayrıca konuyla ilgili olarak Gördes Belediye Başkanıyla, AK Parti Gördes İlçe Başkanımızla ve Boyalı Mahallesi Muhtarıyla da görüştüm.  Konunun takipçisiyim ve vatandaşın talebinin bir an önce çözüme kavuşturulmasıyla ilgili takipçisiyim ama “Mahallede 100 yıldır elektrik yoktur” demek doğru değildir. Manisa’nın her mahallesinde ve köyünde elektrik vardır. Manisa bir sanayi ve enerji kentidir. Rüzgardan, jeotermalden, termik santralden elektrik üretilmektedir. Tüm yatırımlar hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Manisa’ya gerek 2016 gerek 2017’de enerji konusunda çok ciddi yatırımlar yapılmıştır. 2018 yılında Enerji Bakanlığımız ve GEDİZ Elektrik tarafından çok ciddi bir enerji yatırımı yapılmaya devam etmektedir. Nereye hangi enerji yatırımın yapılacağıyla ilgili olarak Mahalle muhtarları da bilgilendirilmeye devam etmektedir” diye konuştu.HABER MERKEZİ

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim