Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

70 yıllık ağaçları katlettiler!

Yunusemre İlçesinde bir firmanın, 60-70 yıllık ağaçları kesmesi üzerine mahalleli ayağa kalktı. Firma alanın tapulu malları olduğunu belirtirken, kesim için herhangi bir izin alınmadığı ortaya çıktı.

Yunusemre İlçesinde bir firmanın, 60-70 yıllık ağaçları kesmesi üzerine mahalleli ayağa kalktı. Firma alanın tapulu malları olduğunu belirtirken, kesim için herhangi bir izin alınmadığı ortaya çıktı.

TUNAY AKTAŞ

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Uncubozköy Mahallesi sakinleri sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kesilen ağaçların sesleriyle uyandı. Mimar Sinan Caddesi üzerindeki arsa içinde 15 çam, 3 zeytin ve 1 incir ağacının olduğu alanda ağaçların kesildiğini gören vatandaşlar duruma tepki göstererek Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıtasına haber verdi. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen ekipler ağaç kesimi için büyükşehirden izin alınmadığını belirterek, firma hakkında tutanak tuttu. Firma yetkilileri ise alanın tapulu malları olduğunu belirterek, “Firma olarak Orman İl Müdürlüğüne 8 Eylül 2017 tarihli başvurumuzun sonucu ilgili dairede bize 22 Aralık 2017’de ‘kesimi yapabilirsiniz’ cevabı yazısıyla ağaçları kesiyoruz. Burası bizim tapulu alanımız” şeklinde cevap verdi.

OTEL YAPILACAK İDDİASI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra ise, “Vatandaşlardan gelen duyarlı ihbarlar üzerine ekiplerimizi bölgeye yolladık. Orman İl Müdürlüğünden alındığını belirttikleri bir kesim yazısı olduğunu söylüyorlar. Ancak bizim belediyemizden herhangi bir iznin alındığına dair ellerinde yazıları yok. Biz konuyu Estetik Daire Başkanlığı ile birlikte ele alacağız. Vatandaşlarımızın gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Kesilen ağaçlar firma yetkilileri tarafından kamyonlara yüklenerek alandan uzaklaştırıldı. Kesilen çam ağaçlarının en az 60-70 yıllık olduğu öğrenildi. İddiaya göre, daha önceden çok sayıda ağacın bulunduğu alana 16-17 katlı otel yapılması için inşaat çalışması başlatılacağı öğrenildi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim