Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Şehzadeler Afrin için tek yürek

Şehzadeler Belediyesi Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı geçtiğimiz akşam, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplamda 17 maddenin görüşüldüğü Şubat ayı Meclis toplantısında AK Parti, MHP ve CHP grup başkanvekilleri yaptıkları açıklamalarda Afrin operasyonuna destek verdi.

Şehzadeler Belediyesi Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı geçtiğimiz akşam, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplamda 17 maddenin görüşüldüğü Şubat ayı Meclis toplantısında AK Parti, MHP ve CHP grup başkanvekilleri yaptıkları açıklamalarda Afrin operasyonuna destek verdi.

TUNAY AKTAŞ

Şehzadeler Belediye Meclisi, Türk Ordusunun Afrin’de yaptığı operasyon nedeni ile tek yürek oldu. 17 Maddenin görüşüldüğü Şubat ayı Belediye Meclis toplantısında gündem Afrin Operasyonu oldu. Tüm parti grupları yaptıkları açıklamalarda Afrin konusunda Türk Ordusunun yanında olduklarını ifade ettiler. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Hüseyin Erkenci “Hepimizin bildiği gibi yaklaşık iki haftadır Şanlı Türk Ordumuzun Afrin’de bir terör operasyonu söz konusudur. Böylesine günler Türkiye’nin birlik ve beraberliği açısından önemli ve kritik günlerdir. Afrin harekatın a katılan Şanlı Ordumuzun mensuplarına başarılar diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize’ de acil şifalar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve kişisel olarak bu operasyona desteğimizin tam olduğunu ifade etmek istiyorum. Ordumuz Afrin’de başarılı olup sağ salim dönsünler, yurdumuz esenliklere kavuşsun” dedi.

“TARAFIMIZ HER ZAMAN MİLLETTEN YANA”

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ulusal meselelerde her zaman Milletten yana taraf olduklarını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Ziya Elmalı “Ülkücü Hareketin ve Milliyetçi Hareketin bu konularda tarafı her zaman bellidir. Her zaman Türk Vatanından, Türk Bayrağından ve Türk Milletinden yana olduk. Afrin Operasyonunu ikinci haftasında Rabbim Mehmetçiğimizi Muzaffer eylesin. Rabbim küresel güçlere karşı bu aziz Milleti ezdirmesin. Türkiye’nin güney sınırında bir terör koridoru oluşturmak istediler. Yıllarca bu Millet terörden çok çekti. Bu nedenle Devletimiz bu defa zamanında bir müdahale yapmıştır. Rabbim Devletimize zeval vermesin, tüm dualarımız, Türk Milleti ve Türk Askeri ile beraberdir” dedi.

“BU DAVA BİR MİLLİ DAVADIR”

Afrin operasyonunun Milli bir dava olduğunun altını çizen AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı “Tüm Grup Başkanvekillerimize bu dik duruşları nedeni ile çok teşekkür ediyorum. Bu Milli bir davadır. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde son yıllarda ülkemizin büyümesi ile birlikte yapılan yerli ve Milli silahlarımız ile hiçbir kimseden izin alınmadan yapılan bu harekatta ordumuz muzaffer olma yolunda hızla ilerliyor. Afrin operasyonunda şehit olan Kahraman Askerlerimiz ve Özgür Suriye Ordusunda ki askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“ŞEHZADELER TEK YÜREK TÜRK ORDUSUNUN YANINDADIR”

Şehzadeler’ in Belediye Meclisi ve tüm halkı ile birlikte tek yürek Türk Ordusunun yanında olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediye Meclisi olarak tüm Grup Başkanvekillerimiz ve Belediye Meclis Üyelerimiz, buradan Manisa halkına ve tüm Türkiye’ye bir mesaj gönderiyor. Hepimiz ortak paydalarımız söz konusu olduğunda bir, beraber ve bütünüz. Biz Manisa’dayız, Şehzadeler’deyiz, ancak gönüllerimiz Afrin’de sınırı ötesinde ki Kahraman Ordumuz ile birliktedir. Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Sınır ötesinde, Ülkemizin bekası için, Ülkemizin büyümesine güçlenmesine zarar vermek için o bölgeye küresel güçlerin maşası olarak yuvalanan terör örgütlerinde sınırımızı temizlemek için, Kahramanlık destanları yazan Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Bizim gönüllerimiz ve dualarımızda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, bu Ülkenin bir evladı olarak Mehmetçiklerimiz ile birlikte olmaya devam edecektir” dedi.  Konuşmaların ardından yapılan Meclis toplantısında Şehzadeler Belediyesinin 478. Uluslararası Mesir Macunu Festivaline destek vermesi oy birliği ile kabul edildi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim