Misafir
6,1757
5,4148
224,8
ÜYE GİRİŞİ

Elektrikli otobüs dönemi önümüzdeki aylarda başlıyor

Manisa’da şehir içi ulaşımda kullanılacak olan elektrikli otobüsler için 90 milyonluk yatırım gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Ergün, otobüslerin önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini duyurdu.

Manisa’da şehir içi ulaşımda kullanılacak olan elektrikli otobüsler için 90 milyonluk yatırım gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Ergün, otobüslerin önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini duyurdu.

Manisa’nın ihtiyaçları noktasında yatırımlarını bir bir hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki aylarda hizmet verecek olan elektrikli otobüsler için yapımına başladığı şarj ve bakımı istasyonunda çalışmalar devam devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Erdinç Karaköse ile birlikte Şehirlerarası Otobüs Terminali içinde yürütülen şarj ve bakım istasyonu çalışmalarını inceledi.
90 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Çevreci elektrikli otobüsler, şarj istasyonları ile yaklaşık 90 milyon TL’lik bir yatırımı da Manisa’ya kazandırdıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ”Manisa şehir trafiği noktasında büyük bir sıkıntı yaşıyor. Ana arterlerimizde planladığımız ve şehrin içerisindeki servis araçlarının ve diğer araçların getirdiği sıkıntıları çözme noktasında biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda elektrikli otobüs ihalemizi yapmıştık. Temmuz ortalarında teslim alacağımız 18 metrelik 20 adet ve 25 metrelik 2 adet otobüsümüzün akşamları şarjını ve bunun yanı sıra her türlü bakımına yapacakları olan bölgede binaların inşaat çalışmaları devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak gerek otobüslerimiz, gerekse bu şarj istasyonlarına yaklaşık 90 milyon TL’lik yatırım yapmaktayız. Eş zamanlı olarak mevcut inşaatı da tamamlamayı planlıyoruz. Zemin çalışmaları tamamlandı. Manisa için güzel bir yatırım” diye konuştu.

SIKINTILARA NEŞTER VURULDU
Şehrin sıkıntılarına birer birer neşteri vurduklarını belirten Başkan Ergün, “Tabi bu yatırımın bir bacağı da Organize Sanayi Bölgesinde. Mevcut alanımıza oranla daha küçük bir alanı Organize Sanayi Bölgesi Başkanımız Sait Türek yapımını üstlendiler, yerini tahsis ettiler. Manisalılar adına kendisine teşekkür ediyorum. Buradaki modelin biraz daha küçüğü Organize Sanayi Bölgesinde yapılıyor. Hayırlı olsun. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin sıkıntılarını çözme noktasında yatırımlarımızı birer birer hayata geçiriyoruz” dedi.
Başkan Ergün ardından Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde esnafı ziyaret etti. Terminal esnafı ve vatandaşla tek tek tokalaşarak sohbet eden Başkan Ergün’e Manisalılar hizmete giren modern Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi için teşekkür etti.BASIN MERKEZİ
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim