Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Ruh sağlığı yatırım programına alındı

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türkiye’nin en önemli hastanelerinden biri olacak olan Akıl Ruh Sağlığı Hastanesi’nin 2018 devlet yatırım programına alındığını söyledi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türkiye’nin en önemli hastanelerinden biri olacak olan Akıl Ruh Sağlığı Hastanesi’nin 2018 devlet yatırım programına alındığını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

Manisa’ya 2018 yılında yapılacak devlet yatırımlarını değerlendiren Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, yeni Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi’nin yatırım programına alındığını açıkladı. Arazi seçiminde küçük sorunların yaşanmasına rağmen yılın üçüncü çeyreğinde temel atmayı planladıklarını belirten Vali Güvençer, “Sağlık sektöründe hiç başlanamayan projelerde biri olan Akıl Ruh Sağlığı Hastanesi ve ona bağlı AMATEM, ÇEMATEM ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi bu yıl devlet yatırım programına alındı. İnşallah bu projenin temellerini 2018’in üçüncü çeyreğinde atmış oluruz. Bunlar bizim için önemli. Yunusemre Kayapınar Mahallesi sınırı içerisinde 462 bin metrekarelik alan üzerine Yüksek Güvenlikli Akıl Ruh Hastalıkları Hastanesi yapılması hedefleniyor.  Söz konusu alan üzerinde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin yeni binasının da yapılmasını istiyoruz ancak ilk proje Yüksek Güvenlikli Akıl Ruh Hastalıkları Hastanesi. Hedefimizde Manisa sınırları içerisinde Türkiye'ye hitap edecek yeni bir ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesi inşa etmek var. Hastanenin yapılması planlanan alan üzerinde bulunan yüksek gerilim hatlarının başka bir yere taşınması hususunda TEİAŞ Genel Müdürlüğü ile mutabakata varıldı” dedi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim