Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Üç köye talih kuşu

Tarım Bakanlığı’nın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yeni bir proje ile Manisa’da 3 köy ‘örnek köy’ olacak. Bu köylerde hayvancılık yapan üreticiler, ahırdan buzağıya, yeme, hatta yer tahsisine kadar desteklenecek.

Tarım Bakanlığı’nın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yeni bir proje ile Manisa’da 3 köy ‘örnek köy’ olacak. Bu köylerde hayvancılık yapan üreticiler, ahırdan buzağıya, yeme, hatta yer tahsisine kadar desteklenecek.

HÜLYA KILINÇ

Ak Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı projeyle ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, bakanlığın örnek köy modelini  tarım ürünlerinde ve hayvancılıkta istenilen verimliliğin sağlanabilmesi için  geliştirdiğini belirterek, her ilde 3 köyün desteklenerek çiftçiye örnek olmasının amaçlandığını kaydetti.

ANIR, BUZAĞI, YEM, YER DESTEĞİ

Uygulama çerçevesinde belirlenen 3 örnek köyde her aileye ahır yapılacağına dikkat çeken Özdağ, projeyle ilgili şu bilgileri verdi “Proje üzerinde bakanlık çalışmalarını sürdürüyor. Ancak tarım ve hayvancılık adına çok önemli bir adım olacağına inanıyorum. Belirlenecek 3 köyde hayvancılık yapmak isteyen üretici kaç hayvan için ahır istiyorsa yüzde 50’sini devlet karşılayacak. Bu tek üreticinin yapacağı üretim için. Eğer birkaç kardeş, akraba veya birkaç üretici bir araya gelerek büyük bir ahır yapmak isterlerse bunun da yüzde 70’ini devlet bedava yapacak. Ülkemiz genelinde sürdürülmekte olan buzağı desteği bu köylerde devam edecek. Sadece buzağı değil yemine de destek verilecek. Ayrıca ahır için hazineden talep eden kişilere yer tahsisi de yapılacak. Bakanlık çok kapsamlı etkili ve hayvancılığı ileriye taşıyan bir çalışma yürütüyor. Çalışmayla örnek köyler diğer köylere örnek olacak, üretim planlı ve istikrarlı bir şekilde sürdürülecek. Hem üreticimiz, hem vatandaşımız hem ülke tarımı adına çok önemli bir çalışma. Bakanlığımız üzerinde titizlikle çalışıyor. Önümüzdeki günlerde proje tamamlandığında uygulamasına geçilecek. Şimdiden Manisalı üreticilerimize hayırlı olsun.”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim