Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

İNSANLARI KANDIRIYORLAR!

Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı Dr. Oğuz Tosun, cilt sağlığı ve bakımı konusunda insanların yanıltıldığını belirterek mutlaka uzman doktor kontrolün hareket edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Dermatoloji ve Kozmetoloji  Uzmanı Dr. Oğuz Tosun, cilt sağlığı ve bakımı konusunda insanların yanıltıldığını belirterek mutlaka uzman doktor kontrolün hareket edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

TUNAY AKTAŞ

Güzellik merkezi ve cilt bakım uzmanı gibi konular da insanların yanıltıldığını söyleyen ünlü Dermatoloji ve Kozmetoloji  Uzmanı Dr. Oğuz Tosun, “İnsanlarda 40 yaşından sonra cilt lekeleri, sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlıyor. Bunların önüne geçmek için çıkan yeni cihazlar var, altın iğne radyo frekans gibi. Bu cihazlarla hem etkili hem de çok pahalı olmadan, can yakmadan iyi sonuçlar alınıyor. Ama bunları uzman doktor gözetiminde bilinçli bir şekilde yapmak gerekiyor. İlk gelinecek yere en son gelmeden bu tür uygulamalar yapılmalı. İnsanlar kuaföre gidip cilt bakım uzmanı, saç uzmanı gibi hiç ilgisi olmayan işlerle uğraşıyor. Bununda kötü sonuçları olabiliyor” dedi.

“GEL DİYORLAR BU İNATÇI ÇIKTI”

Tosun, “Bu uygulamalarda kullanılan cihazların orijinal cihazlar olmasına dikkat edilmeli. Çünkü taklit cihazlarda istemeyen sonuçlar üretebilir. Kuaförlerde yapılan lazer epilasyonlar gibi. Bizim burada kullandığımız cihaz 100 bin dolar. Bu cihazın 1 yıllık bakım faturası 45 bin lira. Peki kuaförler bu maliyeti nasıl karşılayacak ve insanlara doğru hizmet verecek. Bunlar 45 bin lirayı cihazı alıyor ve ondan sonra hiçbir gideri yok bu cihazların. Lazer dedikleri sadece işe yaramayan bir ışık. Epilasyon için tüyler bitene kadar anlaştık diyorlar ama hiç etkisi olmuyor. 2.5-3 yıl gidiyorlar, geliyorlar. Ama hiçbir etki yok. Anlaşmışlar ya bitene kadar. Gel diyorlar bu inatçı çıktı. Her seferinde aynı kişiyi görüyor musunuz diyorum, yok kız değişmişti diyorlar. Çünkü bu güzellik merkezi gibi yerlerde en alt düzeyde maaş ödemeden günü kurtarmak adına yapılan işlemler”diye konuştu.

“İNSANLARI DUYMAK İSTEDİKLERİYLE KANDIRIYORLAR”

Cilt sağlığı ve bakımında insanların mutlaka uzman doktora başvurması gerektiğini belirten Tosun “İnsanları cildin çok güzel olacak, pırıl pırıl görüneceksin gibi duymak istedikleriyle yanıltıyorlar. 2 hafta kursa gidip güzellik uzmanı belgesi alıyor. 2 haftada neyin uzmanlığı. Eczanelerin de yancısı oldu bunlar. Eczaneler yazıyor; şu firmanın cilt bakım uzmanı gelecek diye. Birde gelip bunlar göz boyamak için bir cihazla bakıyor. Tamamen illüzyon, yanıltma” uyarısında bulundu.

 

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim