Misafir
6,1757
5,4148
224,8
ÜYE GİRİŞİ

Mahalleli pazar yerine karşı ayaklandı

Eski Garaj Yeni Proje'nin inşaat çalışmaları nedeniyle Perşembe pazarının yeri de geçici olarak değiştirilirken sokağına pazar yeri kurulacak olan mahalleli karara tepki gösterdi.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından esi Manisa Terminali ve Perşembe pazarının kurulduğu alanda başlatılan Eski Garaj Yeni Proje'nin inşaat çalışmaları nedeniyle Perşembe pazarının yeri de geçici olarak değiştirildi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ile Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener'in oda yönetimleriyle yaptığı istişareler sonucunda Şehzadeler Belediyesi'nden gerekli izinler de alınarak pazar yeri Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Peker Mahallesi ve 2. Anafartalar Mahallesi'ne taşınmasına karar verildi. Mahalleli de alınan karara tepki gösterdi.

“OLUMSUZ GELİŞMELERE YOL AÇACAĞI AÇIK”

Mahallede yaşayan Dr. Taylan Falay, pazar yeri kurulmasının ulaşım ve sağlık hizmetlerini büyük ölçüde aksatacağını belirterek, "İptal edilen Perşembe pazarının mahallemizde kurulacağı haberini aldık. Öğretmenevi kavşağından itibaren Kız İmam Hatip Lisesine kadar Manisa Büyükşehir Belediyesinin pazar yeri yapmak gibi bir planı olduğu bilgisi üzerine mahalle halkının dayanışması ortaya çıktı. Mahallemizde bir pazar yeri kurulmasını istemiyoruz. Çünkü burada gerek ulaşım, gerek sağlık, gerek eğitim, gerek güvenlik açısından son derece olumsuz gelişmelere yol açacağı açık. Bir iki gün önce mahallemizde çıkan yangında iki ambulans sokağa bile giremediler. Zaten sıkışık bir trafik düzeni var. Mahallenin bütün huzurunu kaçıran bu işlemin en kısa zamanda en doğru şekilde halledilmesi gerekiyor. Özellikle küçük çocuklarımızı çok yakından ilgilendiriyor. Ne servislerin geçebileceği ne ambulans hizmetlerinin verilebileceği uygun ortamların ortadan kalkacağını biliyoruz" dedi.

“BU SOKAK PAZAR İÇİN UYGUN DEĞİL”

Falay eşi Nesrin Falay ise, "Evveli gün bir yangın oldu sokağımızda. 2 itfaiye arabası, 3 tane de ambulans geldi. Bir anne ve 2 çocuğunu zor çıkardılar. Ambulanslar sokaktan çıkamadılar. Gelen geri dönerek ancak çıkabildi. İki vasıta bile sokak başlarında birbirlerine yol vererek geçiş sağlanabiliyor. Önce can güvenliğimiz sonra da mal güvenliğimiz için dar ve fiziki olarak bu sokak pazar kurmaya uygun bir yer değil" diye konuştu.

“OKULLARDA EĞİTİMİ AKSATIR”

Mahallede yaşayan emekli öğretmen Müslüme Denktaş pazarın kurulacağı bölgede çok sayıda okulun bulunduğunu ve eğitim hizmetlerinde de aksamalara neden olacağını savunarak, "Burada okullar var. Erkek öğrenci ve kız öğrenci yurtları var. Okulların ders yaptığı bir esnada pazarın kurulması pazarcıların bağırması eğitim ve öğretimi aksatır. Ben emekli öğretmen olarak hiç onaylamıyorum" diye konuştu. Mahalleli Perşembe pazarının yeriyle ilgili yetkililerin alternatifleri değerlendirmesini bekliyor.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim