Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Dereli: Açlığa terk edildik

15 Temmuz Meydanı’na tabut bırakarak eylem yapan Türk Metal Sen’de Manisa Başkanı Ercan Dereli, “İşçiler açlığa terk edildi. Daha fazla dayanamadı ve öldü. Şimdi hepinizi bu çalışkan, vatansever, dürüst metal emekçisinin naaşı önünde saygıya davet ediyorum. Ruhuna el Fatiha” dedi.

15 Temmuz Meydanı’na tabut bırakarak eylem yapan Türk Metal Sen’de Manisa Başkanı Ercan Dereli, “İşçiler açlığa terk edildi. Daha fazla dayanamadı ve öldü. Şimdi hepinizi bu çalışkan, vatansever, dürüst metal emekçisinin naaşı önünde saygıya davet ediyorum. Ruhuna el Fatiha” dedi.

TUNAY AKTAŞ

Metal Sanayicileri tarafından işçilerin açlığa terk edildiğini belirterek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’na tabut bırakan Türk Metal Sen’de Manisa İl Temsilcisi Ercan Dereli, “Bugün burada, MESS tarafından açlığa mahkum edilen bir metal emekçisinin cenaze töreni için toplandık. Şimdi size, merhumu nasıl bilirdiniz diye sorsam, hiç şüphe yok ki çok çalışkandı dersiniz. İşinin ustasıydı, ailesinden, ülkesinden ve ekmeğinden başka derdi yoktu dersiniz. İşyerini evi, işini namusu bilirdi dersiniz. Ve sonunda da üretti, kazandırdı ama maalesef kendisi kazanamadan mevta oldu dersiniz. İşte bugün bu merhumu, bu onurlu çalışkan metal emekçisini toprağa veriyoruz. Kardeşlerim; o kalp krizinden, kanserden ya da trafik kazasından ölmedi. Neden öldü biliyor musunuz? Açlıktan öldü, açlıktan. MESS tarafından açlığa terkedildi. Daha fazla dayanamadı ve öldü. Şimdi hepinizi bu çalışkan, vatan sever, dürüst metal emekçisinin naaşı önünde saygıya davet ediyorum. Ruhuna el Fatiha” dedi.

“ONLARIN EMEĞİNİ YERDE BIRAKMAYACAĞIZ”

Dereli, “Evet, birileri kazandı, ihracat rekorları kırdı. O sadece hakkını istedi. Ama bu hakkı ona çok gördüler. Sana TÜİK’in enflasyonu yeter, idare et dediler. Bak pinpon topunun fiyatı düştü. Yazın soba borusu, kışın plaj havlusu sudan ucuz dediler. Gıdayı, eğitimi, ev kirasını, sağlığı boşver. Bizim verdiğimizle idare et dediler. Ve sonunda beklenen oldu kardeşlerim. Metal emekçisi açlıktan öldü. Peki biz, hala hayatta olanlar, direnenler, mücadele edenler yaşam ve onur mücadelesi veren kardeşlerimizin açlıktan ölmelerine izin verecek miyiz? Onların emeğini, alın terini, ekmeğini yerde bırakacak mıyız? Bırakacak mıyız? Elbette bırakmayacağız. Kol kola girecek, birleşeceğiz, sesimizi yükselteceğiz. Direneceğiz, direneceğiz ve sonunda kazanacağız”

“EYLEMSE EYLEM GREVSE GREV”

Türk Metal emekçisinin hakkını alana kadar susmayacağını belirten Dereli, “Kardeşlerim, kimse metal emekçisini hafife almasın. Kimse, önümüze sadaka gibi atılan zam oranlarına boyun eğeceğimizi düşünmesin. Biz bir oldukça, kenetlenip, birbirimize sarıldıkça ve sendikamız Türk Metal’in arkasında durdukça evel Allah her türlü güçlüğün üstesinden geleceğiz. Artık bıçak kemiğe dayandı. Eylemse eylem, Grevse grev. Türk Metal emekçisi hakkını alana kadar susmayacak. Türk Metal emekçisi bu yolda asla sendikasını yalnız bırakmayacak. Meydanlarda, yollarda,  bu güzel ülkenin dört bir yanında ne gerekiyorsa onu yapacak. Kırmadan, dökmeden ama sonuna kadar hak ettiğinin peşinde olacak. Yani kazanacak dostlarım. Kazanacak. Evet  açlıktan ölen bir metal emekçisini toprağa veriyoruz. Ama biz bir ölür, bin diriliriz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun kardeşlerim” dedi.

 

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim