Misafir
6,6091
5,7612
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Mergen: “Kongre kararı almaya hazırız!”

Grandmedical Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, önümüzdeki günlerde olağanüstü kongre kararı alacağının sinyalini verdi.

 

Mergen: “Kongre kararı almaya hazırız”

 

Mergen'den flaş sözler:

“Yeni bir heyecana

yeni bir ekibe ihtiyaç var”

 

MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, yaptığı açıklamada, gerekli somut adımların atılması halinde önümüzdeki günlerde kongre kararı alabileceklerini açıkladı. “Buraya yapışık değiliz” diyen Mergen, “Manisaspor’un bu mali sıkıntıdan kurtulabilmesi için en başta benim fedakarlık yapmam gerektiğinin bilincinde bir insanım. Yeni bir heyecana yeni bir ekibe ihtiyaç var” dedi.

“MEVCUT ADAYLARI TEK TEK ARADIM”

Mergen, yaklaşık 45 gün önce Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile yaptığı görüşmelerde, somut adımlar atılması halinde kulübü bırakabileceklerini ilettiklerinin altını çizerek, “Sayın Murat Baybatur ile görüşmemizde, ‘Bazı kesimler tarafından sıkıntı biz görünüyorsak, kulübün önünü açarız’ demiştik. Kendisi bir çalışma yaptı. Daha sonra kulübe destekle ilgili şehrin ileri gelenleri bir toplantı gerçekleştirdiler. Kulübün mali yapısını resmi belgelerle Sayın Baybatur’a gönderdik. Tekrar bir görüşmeler yaptı. Daha sonra eski başkan Emre Hasgör’ün böyle bir çalışma içerisinde olduğunu söyledi. Ben de şehirden destek olup olmayacağını sordum. ‘Şuana kadar böyle bir destek yok’ dedi. Kendi kaynaklarıyla böyle bir düşüncelerinin olduğunu iletti. Bunun akabinde, diğer adaylar, Cenk Ergün, Gürkan Kızıltuğ’u aradım. Manisaspor’a talip olup olmadıklarını sordum. Bu konuda önlerini açacağımızı söyledim. Olağanüstü kongre kararı alacağımızı belirttim. Emre Hasgör’ü aradığımda, bir ara düşündüğünü ancak şuan da düşünmediğini, Cenk Ergün de şehrin desteği olmadan bu işin içerisine giremeyeceğini söyledi. Bunu süreci basın yoluyla çok deklare etmedim. Bu arkadaşlara, soyut söylemlerle değil somut adımlarla bir şeyler olması halinde gereğini yapacağımızı belirttik” dedi.

“GÖKAY BUDAK YÖNETİME TALİP OLDUĞUNU BİZE İLETTİ”

İşadamı Gökay Budak’la bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Mergen şöyle devam etti: Manisaspor’un bu mali sıkıntıdan kurtulabilmesi için en başta benim fedakarlık yapmam gerektiğinin bilincinde bir insanım. Yeni bir heyecana yeni bir ekibe ihtiyaç var. Bütün bu görüşmeleri yaptıktan sonra Gökay Budak arkadaşımız, ekibiyle birlikte yönetime talip olduğunu iletti. Ben de ‘bir an önce somut adımlar atmaya başlayın, sadece kongre kararı almamız kalsın’ dedim. Çünkü kulüpler, sorunlu süreçlerde yönetim boşluğunu kaldırmaz. Budak’a, ‘Benim bilgim dahilinde bugün yönetimi almış gibi çalışmalara başlayın’ dedim. Zaten uzun yıllar kulübün içinde olan, kulübün güvenliğini yapmış, birçok başkanla çalışmış, camiayı bilen bir arkadaşımız. Bu noktada biz ona da mali anlamda somut adımın atılması halinde kongre kararı alabileceğimizi söyledik. Süreci bekliyoruz. Biz buraya yapışık değiliz. Bizim bakış açımız bu.”

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim