Misafir
5,9654
5,283
224,43
ÜYE GİRİŞİ

Mergen: “Kongre kararı almaya hazırız!”

Grandmedical Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, önümüzdeki günlerde olağanüstü kongre kararı alacağının sinyalini verdi.

 

Mergen: “Kongre kararı almaya hazırız”

 

Mergen'den flaş sözler:

“Yeni bir heyecana

yeni bir ekibe ihtiyaç var”

 

MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, yaptığı açıklamada, gerekli somut adımların atılması halinde önümüzdeki günlerde kongre kararı alabileceklerini açıkladı. “Buraya yapışık değiliz” diyen Mergen, “Manisaspor’un bu mali sıkıntıdan kurtulabilmesi için en başta benim fedakarlık yapmam gerektiğinin bilincinde bir insanım. Yeni bir heyecana yeni bir ekibe ihtiyaç var” dedi.

“MEVCUT ADAYLARI TEK TEK ARADIM”

Mergen, yaklaşık 45 gün önce Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile yaptığı görüşmelerde, somut adımlar atılması halinde kulübü bırakabileceklerini ilettiklerinin altını çizerek, “Sayın Murat Baybatur ile görüşmemizde, ‘Bazı kesimler tarafından sıkıntı biz görünüyorsak, kulübün önünü açarız’ demiştik. Kendisi bir çalışma yaptı. Daha sonra kulübe destekle ilgili şehrin ileri gelenleri bir toplantı gerçekleştirdiler. Kulübün mali yapısını resmi belgelerle Sayın Baybatur’a gönderdik. Tekrar bir görüşmeler yaptı. Daha sonra eski başkan Emre Hasgör’ün böyle bir çalışma içerisinde olduğunu söyledi. Ben de şehirden destek olup olmayacağını sordum. ‘Şuana kadar böyle bir destek yok’ dedi. Kendi kaynaklarıyla böyle bir düşüncelerinin olduğunu iletti. Bunun akabinde, diğer adaylar, Cenk Ergün, Gürkan Kızıltuğ’u aradım. Manisaspor’a talip olup olmadıklarını sordum. Bu konuda önlerini açacağımızı söyledim. Olağanüstü kongre kararı alacağımızı belirttim. Emre Hasgör’ü aradığımda, bir ara düşündüğünü ancak şuan da düşünmediğini, Cenk Ergün de şehrin desteği olmadan bu işin içerisine giremeyeceğini söyledi. Bunu süreci basın yoluyla çok deklare etmedim. Bu arkadaşlara, soyut söylemlerle değil somut adımlarla bir şeyler olması halinde gereğini yapacağımızı belirttik” dedi.

“GÖKAY BUDAK YÖNETİME TALİP OLDUĞUNU BİZE İLETTİ”

İşadamı Gökay Budak’la bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Mergen şöyle devam etti: Manisaspor’un bu mali sıkıntıdan kurtulabilmesi için en başta benim fedakarlık yapmam gerektiğinin bilincinde bir insanım. Yeni bir heyecana yeni bir ekibe ihtiyaç var. Bütün bu görüşmeleri yaptıktan sonra Gökay Budak arkadaşımız, ekibiyle birlikte yönetime talip olduğunu iletti. Ben de ‘bir an önce somut adımlar atmaya başlayın, sadece kongre kararı almamız kalsın’ dedim. Çünkü kulüpler, sorunlu süreçlerde yönetim boşluğunu kaldırmaz. Budak’a, ‘Benim bilgim dahilinde bugün yönetimi almış gibi çalışmalara başlayın’ dedim. Zaten uzun yıllar kulübün içinde olan, kulübün güvenliğini yapmış, birçok başkanla çalışmış, camiayı bilen bir arkadaşımız. Bu noktada biz ona da mali anlamda somut adımın atılması halinde kongre kararı alabileceğimizi söyledik. Süreci bekliyoruz. Biz buraya yapışık değiliz. Bizim bakış açımız bu.”

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim