Misafir
5,9654
5,283
224,43
ÜYE GİRİŞİ

Su alarmı!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, kuraklık tehlikesini kapımıza kadar getirdi. Manisa’da barajların doluluk oranları alarm vermeye başladı. Gördes Barajı yüzde 10 seviyelerine düşerken, Demirköprü  Barajı’nda ise su kalmadı. 

DEMİRKÖPRÜ BARAJI SU SEVİYESİ:SIFIR  

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye genelinde son 44 yılın en kurak döneminin yaşandığını vurgulayarak  Türkiye’nin su zengini olmadığının altını çizmişti. Ocak ayına gelmemize rağmen hava sıcaklıklarının beklenenin üzerinde olması ve yağış miktarının az olması nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Manisa’da da barajların doluluk oranları alarm vermeye başladı. Manisa’daki 2 barajın doluluk oranında ciddi oranda düşüş yaşanırken, Gördes Barajı yüzde 10 seviyelerine, Demirköprü Barajı ise sıfır (0) seviyelerine indi. Bu durum özellikle çiftçiyi kara kara düşündürmeye başladı. İşlenebilir tarım arazisinin yüzde 43’ünün sulanabildiği Manisa’da, yeterli yağışın olmaması durumunda bu yıl tarımsal üretimin düşeceği ve ürün fiyatlarının yükselmesi bekleniyor. Barajlardaki su seviyelerinin sıfıra inmesi özellikle içme suyu konusunda önümüzdeki günlerde büyük sıkıntıların yaşanacağını gösteriyor.  

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim