Misafir
6,0501
5,3194
213,59
ÜYE GİRİŞİ

Bilen, Araştırma Komisyonunun başkanı oldu

Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu'nun Başkanı oldu.

Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu'nun başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen oldu.

7 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 1169 Karar Numarası ile kurulan Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Maksadıyla Kurulan ve 15 üyeden oluşan Meclis Araştırması Komisyonuna, 10 Ocak tarihinde yapılan toplantıda AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen Komisyon Başkanı, İzmir Milletvekili Necip Kalkan Başkanvekili, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat Sözcü ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Kâtip olarak seçildi.

 ÜÇ AY  ÇALIŞILACAK

Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına seçilen AK Parti Manisa Milletvekili Av.İsmail Bilen komisyonun yapacağı çalışmalarla ilgili şu açıklamada bulundu “Kurulan araştırma komisyonu fiilen çalışmalarına başlamış olup, 3 ay süre ile görev yapacaktır. Kurulan komisyon üzüm üreticilerinin tüm sorunlarını çok yönlü araştırıp masaya yatıracak. Bölge ziyaretleriyle sektörün tüm tarafları dinlenerek, yerinde yapılan araştırma ve incelemeler ile raporlar üzerinden bir değerlendirmede bulunacaktır. Araştırma Komisyonunun bağcılık sektörünün ve üzüm üretiminin geliştirilmesine ve ülkemizin ihracatına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.”dedi.

 ÜRETİCİLERİN SORUNLARI RAPORLAŞTIRILACAK

Komisyonun, üniversitelerden bilim adamlarını, ilgili bakanlıklardan uzmanları aynı zamanda üreticileri ve üretici birliklerini, ihracatçıları, ilgili STK’ları davet edip; sorunları ve alınması gereken tedbirleri dinleyip, sorun ve çözüm önerilerinin rapor haline getireceğini ifade eden Bilen “Komisyonumuzun çalışmalarının ülkemiz ekonomisine ve müstahsilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim