Misafir
6,3636
5,688
260,65
ÜYE GİRİŞİ

Türkiye küresel bir mücadele veriyor

​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.  

Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.  

TUNAY AKTAŞ

Konferansların yanı sıra televizyon programları ve makaleleriyle tanınan Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, yarın Manisa’da jeopolitik ve dünya siyasetine yönelik önemli bir konferans verecek. Geçen hafta Almanya’da konferans gerçekleştiren ve Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma katkı sunmak için yoğun çaba harcayan Akkoyunlu, Manisa ziyareti öncesi sürece yönelik önemli yorumlarda bulundu. Türkiye’nin sürekli tedirgin ve tedbirli olması gerektiğini belirten Akkoyunlu, küresel bir savaş verildiğini söyledi. Türkiye’nin fiziki sınırlarının çok ötesinde bir etki alanına sahip olduğunu ifade eden Akkoyunlu, “2018’de dünya ne ise Türkiye o olacak. Dünya kıyamete kadar dikensiz gül bahçesi olmayacak. Dolayısıyla bu durumda Türkiye çok ciddi rahatsız ve tedirgin bir ülke olmak zorunda. 2019’da da 2020’de de 2023’te de 2050’de de böyle olacak. Çünkü Türkiye bugün sınırlarıyla kayıtlı bir mücadele vermiyor. Türkiye küresel bir savaş veriyor ve bu savaşın öncülüğünü yapan bir konumda şu anda. Yani 2017’de bıraktığımız durum 2018’de daha da büyüyerek tecelli edecek diye düşünüyorum” dedi.

DEVLETİ OLMAYAN  KÜRESEL ÇETE

Akkoyunlu, “Net olarak söylüyorum dünyanın şuanda tek bağımsız ülkesi Türkiye’dir. Bu bağımsız olma konumuna da 2011’den itibaren yönelmiştir. 15 Temmuz tam bağımsızlığa giden yolda Türkiye’nin önünü kesmek ve buna imkan vermemek için yapılış bir küresel müdahaledir. Ne Almanya, ne Fransa, ne İngiltere, ne Rusya, nede İran bağımsız ülkeler değil. 2. Dünya Savaşından sonra batının tanrının krallığı dediği bizim ise şeytanın krallığı olarak nitelendirdiğimiz Şambala adı verilen  vatanı, milleti, inancı olmayan, devleti olmayan bir küresel çete dünyada hiçbir devlet bırakmadı”

SINIRLARI ÇİZDİ YÖNETİCİLERİ TAYİN ETTİ

Şambala adlı örgütün uluslar ve devletleri birbiriyle çatıştırdığını ifade eden Akkoyunlu, “Şambala küresel bir çete. Birçok ülkede destekleyen bir çok yapı var. Masonik, Siyonist teşkilatlar buna dahildir. Dinci cemaatler buna dahildir. Ve bunlar vatan, devlet, millet ve inanç hassasiyeti olmayan şahıslardan oluşur. FETÖ gibi yapılar buna örnektir. 2. Dünya Savaşından sonra bu çete ülkelerin sınırlarını çizdi, yöneticilerini tayin etti. Ulusları ve devletleri birbiriyle, ulusları kendi içinde çatıştırarak egemenliğini temin eder”

KÜRESEL ÇETENİN KENDİSİYLE MUHATAP

Akkoyunlu, “Türkiye bunu ret etti ve tam bağımsız olmaya, küresel çeteden ayrı bir inisiyatifi takip etmeye karar verdiği için 17-25 Aralık gibi, 15 Temmuz gibi darbelerle karşılaştı. Terör özellikle önemli bir araç. Türkiye bunların hepsini yendi ve şimdi direk küresel çetenin  kendisiyle muhatap hale geldi. Zarrab davası da bunun için kullanılıyor. Vurucu unsur olarak ABD derin Pentagon’unu kullanıyor. Fakat şu anda İngiltere Devleti Kraliyeti, Fransız Devleti, özellikle Rusya-Putin bu küresel çeteye karşı kendi devlet yapılarını koruyabilmek için araya mesafe koymuş bulunuyorlar”

AVRUPA DEVLETLERİ TEHDİT EDİLİYOR

İran derin yapısının da küresel çetelere hizmet ettiğini ifade eden Akkoyunlu, “İran’da olan olaylarda Şambala bağlantılı olaylardır. İran’da bir tane İran devleti yoktur. Eskiden de yoktu. İran’dan bahsedilirken bir büyük yanlış yapılır. 106 sene önce İran diye bir ülke yok. Son 200 yılı Kaçar Türk Hanedanı yönetti. 1925 yılında da küresel çete bu coğrafyanın sınırlarını çizdi. Yönetimini de Pers Hanedanı olan Pehlivelere verdi. Humeyni’nin devrimi bunu değiştirmedi. Petrolünü hale küresel şirketler çıkartıyor. Türk asıllı Muhammed Musaddık seçimle İran’da iktidara geldi. Petrolü millileştirdi. Ama darbeyle yıktılar. Humeyni devriminden sonra da petrolün yabancılar tarafından işletilmesi konusuna değinilmedi. Bir başka konu ise şu: Ayetullah Uzma denen kısım, şu anda Hamaney onun reisliğini yürütür. Bu şuan İran’da başlı başına devletten ayrı bir devlet. Birçok kuruluş, kurum ve sektör direk ona bağlı. Devrim muhafızları denen güç ona bağlı, o yönetiyor. Vergiden muaflar ve bütçenin dışındalar.  Böyle bir yapı kendisini iktidara getirmiş olan küresel yapıdan ayrı düşünülebilir mi. Bu tür yapılar tüm ülkelerde var. Almanya’da var. Bugün İngiltere Kraliçesi’nin izin almaksızın giremeyeceği yerler var İngiltere’de. İngiltere küresel çeteyle araya mesafe koyup AB’den ayrıldığı için bugün orada terör başlatıldı. Fransa Ortadoğu’da Türkiye’yle aynı doğrultuda ortak politika izlemeye başladığı için Fransa’da terör başlatıldı. Avrupa’da hanedanlar tehdit ediliyor, Belçika gibi yerlerde. Türkiye’de terörün amacı neyse, oradakilerinde amacı o”

İPEK YOLUNU KESMEK İSTİYORLAR

Akkoyunlu, “Fakat şöyle bir şey oldu. Küresel çete; Irak’ın Suriye’nin kuzeyinden, İran’ın batısından ve Ermenistan-Gürcistan üzerinden kendisine bir saha oluşturmak istiyor.  Aynı zamanda Fırat-Dicle arasında ve Güneydoğu’yu içine alan bir Babil Krallığı kurmak istiyor. Afganistan’ı yönetmek istiyor. İpek yolunu kesmek istiyor. Asya zenginliklerini ele almak istiyor. Rusya’yı da Gürcistan ve Ermenistan üzerinden kuşatıp yok etmek istiyor. İşte böyle bir hamle. Irak ve İran, İngiltere devletiyle çok yakın ekonomik, siyasi temasta olan ülkelerdir. Basra bölgesinin tüm petrol sahalarını İngiliz şirketleri işletir”

 

2500 YILLIK DEVLET AKLI

Türkiye’nin 2500 yıllık medeniyetiyle hareket ettiğini belirten Akkoyunlu, “İran bu süreçte mecburen Türkiye ile müttefik olmak zorunda kaldı. Aynı sebeplerden Rusya’da müttefik olmak zorunda kaldı. Aynı sebeplerden Irak merkezi hükümeti de müttefik olma pozisyonu aramaya başladı. Çünkü, küresel çeteyi kendi coğrafyasında bire bir mağlup eden tek ülke Türkiye’dir. Diğerleri niye mağlup edemezler. Diğerlerinin derin yapıları bu küresel çetedir. Türkiye’nin derin yapısı ise bu çete değildir. Türkiye’nin derin yapısı Sayın Cumhurbaşkanı’nın da ifade ettiği gibi 2500 yıllık devlet aklıdır. ” dedi.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim