Misafir
6,0888
5,3632
214,16
ÜYE GİRİŞİ

Sarıkamış şehitleri için anma yürüyüşü  

Manisa'da düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma programında askerler ve çocuklar 102 metrelik dev Türk bayrağı ile yürüyüş yaptı. 

Manisa'da düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma programında askerler ve çocuklar 102 metrelik dev Türk bayrağı ile yürüyüş yaptı. 
 

Manisa'da Sarıkamış harekatının 103. yıl dönümü dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından anma programı düzenlendi. Program 19 Mayıs Stadyumu önünden Cumhuriyet Meydanı istikametine mehter takımı eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşle başladı. Yürüyüşte 60 asker ve gençler 102 metrelik Türk bayrağı açtı.

Yürüyüş Çarşı Bulvarı istikametinden devam ederek Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Programda konuşan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, "Bu destan ki milli mücadelemiz adına canını seve seve feda eden binlerce vatan evladının bir an bile düşünmeden dondurucu soğuk ve tipi altında şahadet şerbetini içtiği fedakarlık ve kahramanlık örneği olduğu kadar; birlik, beraberlik ve kardeşlik dersi olan Mehmetçiğin acı destanıdır. Acımız derindir, hüzünlüyüz. Kalbimizde bir buruk var. Ecdadımız Sarıkamış'ta tarihimizin en büyük destanlarından birini yazmıştır. Şehitlerimizin kefenleri toprak ve kar olmuştu. Ama bütün zorluklara rağmen askerimiz bedenlerinde can, dizlerinde derman kalmayıncaya kadar cepheyi terk etmeyi ve geri dönmeyi düşünmediler. Onların torunları olarak bizler de onlardan aldığımız bu güç ile yolumuza devam edeceğiz" dedi.

GENÇLERE BİLİMLE UĞRAŞMAYI ÖNERDİ
Öztürk'ün ardından konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise gençlere bilimle uğraşmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Özdağ, "Kahramanlarımızı anacağız. Bizim tarihimizde binlerce, on binlerce, yüz binlerce kahraman var. Gençler bir yandan atalarını ansınlar diğer yandan da geçmişte o büyük medeniyetler gibi kuranlar nasıl kurdular, bilgiyle kahramanlığı, yani kafayla beyinle yüreği bileği nasıl bir araya getirdiler onu düşünsünler. Ellerinde kitaplar eksik olmasın. Tarihi hiç unutmasınlar. Tarih şuuru olmayanlar devletleri yönetemezler ve yaşatamazlar. Bir yandan tarih şuurunuz olsun. Bir diğer yandan idealleriniz ufuklarınız olsun" diye konuştu.
Anma programına Manisa Tugay Komutanı Albay Güven Dere, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Sarıkamış Şehitleri Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Demir, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim