Misafir
6,0869
5,3612
215,01
ÜYE GİRİŞİ

Kırlı, ‘Demir-Çelik’ten yakındı

Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, madeni sanatkarların en büyük sorununun ‘Demir-Çelik’ konusunda olduğunu belirtti.

Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, madeni sanatkarların en büyük sorununun ‘Demir-Çelik’ konusunda olduğunu belirtti.

 Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, ham madde fiyatlarında sıklıkla yaşanan artış nedeniyle, madeni sanatkarların demir-çelik konularında sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki elektriklerin sıklıkla kesilmesini ve vergi fiyatlarının yüksek olmasını da eleştiren Başkan Kırlı, ‘Katma Değer Vergisi’nden (KDV) dolayı da oldukça büyük problemler yaşıyoruz. Peşin olarak ödediğimiz KDV’ye de bir çözüm getirilmesini istiyoruz’ şeklinde konuştu. Kırlı, Küçük Sanayi Sitesi’nin dar olmasından kaynaklı yaşadıkları sorunlara, Manisa Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Çerçi’nin duyarlı davranarak çözüm ürettiğinin altını çizdi. 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulamaya konulan ‘Kaldırımda sıfır işgal uygulaması’ ile Manisa’nın çarşı bölgesindeki madeni sanatkarların sıkıntılar yaşadıklarını belirten Kırlı, ‘Kaldırım işgalini önleme uygulaması hakkında sıkıntı yaşayan üyelerimiz için Büyükşehir Belediyesi ile olan görüşmelerimiz devam ediyor, olumlu bir sonuç elde etmeyi umuyoruz’ diye konuştu. Kırlı, Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası’nın 9 Ocak’ta Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesisleri’nde genel kurulunu gerçekleştireceğini dile getirdi. 2005 yılından beri odanın başkanlık görevini yürüttüğünü vurgulayan Kırlı, ‘Şu anda odamızın başkanlığına benden başka aday olan kimse yok. 3 dönemdir başkanlık görevini yürütüyorum ve başkanlığa başka aday çıkmazsa, dördüncü yıldızımı takmış olacağım’ dedi. Kırlı, genel kurulda oy kullanacak 675 üyenin, eksik ve önerilerini dikkate alarak hareket etmek istediğini vurguladı.BASIN MERKEZİ

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim