Misafir
6,0888
5,3632
214,16
ÜYE GİRİŞİ

Mutlu Mahallesi, kanalizasyonda yüzüyor

Mutlu Mahallesi, kanalizasyonda yüzüyor

Manisa Mutlu Mahallesi Muhtarı Hastürkoğlu, muhtarlık yaptığı mahallede sokakları kanalizasyon atıklarının kapladığına ve mahalleye araçların giremediğine dikkat  çekerek  ‘Sokaklarımızı kanalizasyon atıkları kapladı ve gittiğim hiçbir kurum, bununla ilgilenmiyor’ dedi.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Mutlu Mahallesi’nin Muhtarı Hüseyin Hastürkoğlu, muhtarlık yaptığı mahallede sokakları kanalizasyon atıklarının kapladığına ve mahalleye araçların giremediğine dikkat çekti. ‘Hiçbir kurum, mahallemin sorunlarına çözüm bulamadı’ diye konuşan Hastürkoğlu, ‘Belediyeler mahallemizin sorunlarıyla ilgilenmiyor. Sokak lambalarımız yanmıyor, mahallemize ambulans da dahil hiçbir araç giremiyor’ dedi.

‘PARALARINI ALIP, AKŞAMA KADAR OTURUYORLAR’

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Mutlu Mahallesi’nde, yağmur sularıyla nedeniyle, kanalizasyon atıkları sokaklara taştı. Mutlu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hastürkoğlu, Mutlu Mahallesi’nin, Manisa’nın merkezinde yer aldığını ve Manisa’nın en eski mahallelerden biri olduğunu vurgulayarak, ‘Mahalle sakinlerimiz, yağmurlarla birlikte taşan kanalizasyon atıklarının sokaklara yayılmasından sonra, atıklara bulaşmamak için, hoplaya zıplaya yürümeye çalışıyor’ dedi. Mahallenin kanalizasyon sorunu için, ilgili tüm kurumlara gittiğini ifade eden Hastürkoğlu, ‘Gittiğim hiçbir kurum, mahallemizin sorumlarıyla ilgilenmedi. Kurumlara bizzat gidip çözüm bulamadıktan sonra, defalarca ilgili kurumları aradım, yine ilgilenen olmadı’ şeklinde konuştu. Hastürkoğlu, mahallenin sorunlarının çözüme kavuşturulamamasından, mahallelinin kendisini sorumlu tuttuğunun da altını çizdi. Mahalle sakinlerinin kendisini suçladıklarına ve bu konuda haklı olduklarına vurgu yapan Hastürkoğlu, muhtarların, ilgili kurumlarla mahalle sakinleri arasında köprü görevi gördüğünü belirtti. Mahalle sakinlerinin kendisine, ‘Paranı alıp, akşama kadar oturuyorsun’ dediklerini dile getiren Hastürkoğlu, ‘Ben de, mahallelinin bana söylediği sözü, mahallemizle ilgilenmeyen yetkililere iletiyorum; paralarını alıp, akşama kadar oturuyorlar’ diye konuştu. Hastürkoğlu, yetkili kurumların, ‘kentsel dönüşüm olacak diye’ mahalleleriyle ilgilenmediklerini savunarak, kentsel dönüşüm olana kadar mahalle sakinlerini sokaklarda ‘tavşan gibi hoplaya zıplaya’ yürümelerinin ne denli doğru olduğunun yetkililere sorulması gerektiğinin altını çizdi. Sokaklara taşan kanalizasyon atıklarından dolayı, özellikle yazları mahallede oldukça kötü koku oluştuğunu vurgulayan Hastürkoğlu, yetkililerin aspirin uygulaması gibi ‘geçici’ çözümler değil, sorunu tamamen giderecek, kalıcı çözümler üretmelerinin zorunlu olduğunu ifade etti.

NE AMBULANS, NE DE İTFAİYE GİREBİLİYOR

Mahallelerinde, kanalizasyon sorununun haricinde, yol ve moloz sorunları olduğunu da dikkat çeken Mutlu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hastürkoğlu, ‘Sokaklarımız o kadar kötü ki, mahallemizde acil bir durum olsa, ambulans ve itfaiye giremeyecek’ dedi. 2 yıl önce, hayatını kaybeden bir mahalle sakini, mahalleye ambulans ve cenaze aracı giremediği için ellerinde taşıyarak camiye götürdüklerini ifade eden Hastürkoğlu, Mutlu Mahallesi’nde, yaklaşık 7 yıldır trafik akışı olmadığına vurgu yaptı. Mutlu Mahallesi’nin 7 bine yakın nüfusa sahip olduğunu belirten Hastürkoğlu, ‘Manisa’nın merkezinde yaşıyoruz ve sayımız az değil. Acil bir durum olduğunda ise, elimiz kolumuz bağlı şekilde seyretmek zorunda kalacağız’ şeklinde konuştu. Hastürkoğlu, mahallelerindeki sokak lambalarının da yanmadığının altını çizerek, ‘Çocuklar okuldan dönerken, hava kararmışsa, el fenerleri kullanıyorlar. Mahalle sakinlerimiz, akşamları korktukları için, hiçbir yere gidemiyorlar’ dedi. Muhtar Hastürkoğlu, ilgili kurumlardan, Mutlu Mahallesi’ni görmezden gelmemelerini ve mahalleye gereken önemi göstermelerini istediğini vurguladı.(İHA)

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim