Misafir
6,1091
5,3695
214,84
ÜYE GİRİŞİ

Savaş bitti hazır olun!

Savaş bitti hazır olun!

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Bayraktar, toplumun refah düzeyini arttırmak istediklerini, bunu yapmanın yolunun Endüstri 4.0’dan geçtiğini belirtti. Çevre ülkelerde çatışmaların sona erdiğini ifade eden Bayraktar, bu ülkelerde Türk insanına ihtiyaç duyulacağını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Manisa İl Temsilciliği tarafından bu yıl geleneksel yılbaşına karşılama kokteylinin 22.si düzenlendi. Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Manisa İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar, odasının düzenlediği yeni yıl kokteylinde Makine Mühendisleri Odası’nın ülkenin gelenine yayılmış demokratik bir kuruluş olduğunu belirterek, 13-14 Ocak tarihlerinde İzmir Şubesi’nin genel kurul yapacağını kaydetti. Odanın yaptığı çalışmalara sahip çıkılmasını isteyen Bayraktar, “Bu seçime katılalım ve katkı sunulmasını sağlayalım” diye konuştu.

“TOPLUMUN REFAH DÜZEYİNİ ARTIRMALIYIZ”

2017 yılını birkaç gün sonra geride bırakacaklarını ifade eden Bayraktar, “Biz Makine mühendisleri bilimi ve tekniği sanata dönüştüren mesleğin temsilcileriyiz. Biz makine mühendisleri ülkemizin tarlasında, fabrikasında, denizinde, karasında her yer olan meslek gurubu insanlarız. Yani biz her yerdeyiz. Üretimin içindeyiz. Yani insanın olduğu her yerdeyiz. Biz istiyoruz ki insanımızın refah düzeyi biraz daha artsın. Bunun için toplumun refah düzeyini artırmalıyız. Onun için devletimizin, ülkemizin refah düzeyinin artması bekleniyor.  Nasıl olacak işsizliği ortadan kaldırmakla olacak. Nasıl olacak 1 dolara ihracat ettiğimiz malı 1,5 dolara değil, Güney Kore gibi 4,5 dolara, İsviçre gibi 25 dolara satmaktan geçiyor. Bunları nasıl yapacağız. Bunları yapmanın yolu Endüstri 4.0’dan geçiyor. Dünya bunu konuşuyor. Devletimizin, bakanlarımızın bu konuda büyük çabaları var”dedi.

“EĞİTİME ÖNEM VERECEĞİZ”

İşsizliği ortadan kaldırmanın yolunun nitelikli iş gücünden geçtiğini vurgulayan Bayraktar, “Ben iş arıyorum diyebilirsin ama Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok firma işçi arıyor. O zaman nitelikli iş gücünü yakalayacağız. O zaman eğitime önem vereceğiz.  O zaman Endüstri 4.0’a önem vereceğiz. Değişimi yakalayacağız. Sonuç olarak biz gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için biz makineciler, biz mühendisler geleceği daha iyi değerlendirmek zorundayız.  Mevcut başarımızın üzerine ilave etmeliyiz ” dedi.

SAVAŞ BİTEN ÜLKELERDE ÇALIŞMAYA HAZIR OLUN

2018 yılının iyi bir yıl olmasını dileyen Bayraktar, “Geçen yıl konuştuğumuzda ülkemizin etrafı her yer yangın yeriydi. Her yerde savaş vardı. Ve görüyoruz ki çevremizdeki ülkelerde savaş bitmek üzere. Ve bu savaş bittiğinde de bizim insanımıza, Türk mühendislerine, Türk sanayicilerine, iş adamlarına, işçilerine herkese çevre ülkelerde yapılacak olan barajlarda, otoyollarda, havalimanlarında iş var.  ABD’den birisi gelip yapmayacak, Mısır’dan birisi gelip yapmayacak. Kuveyt’ten birisi gelip yapmayacak. Biz yapacağız. Onun için gelecekte iyi koşullar için biz hazırız. Biz makineciler hazırız. Biz mühendisler hazırız” diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim