Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Balaban: Yanlış anlaşıldım

Balaban: Yanlış anlaşıldım

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, tepki alan kongre konuşmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Yanlış anlaşıldığını söyleyen Balaban,  “Ölümlere, acılara neden olan insanlara yönelik tarihsel eleştirimizi dile getirdik. Bundan sonraki süreçte toplumun her kesiminin daha hassasiyetle olaylara yaklaşması gerektiğini düşünüyoruz”dedi.

TUNAY AKTAŞ

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban tartışma yaratan kongre konuşmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Sözlerinde MHP camiasına ve ülkücü camiaya hakaret etmediğini belirten Balaban, “Kamuoyunun bildiği üzere 24 Aralık 2017 Pazar günü yapılan CHP Manisa İl Kongresi’nde yaptığım kongre konuşması sırasında Sayın Devlet Bahçeli’nin Deniz Gezmiş’e yönelik terörist yakıştırmasına siyasi bir cevap verdik. Bu cevap sırasında MHP camiasına ve ülkücü camiaya yönelik bir hakaret ve sataşmamız olmamıştır. Üzülerek görüyoruz ki bazı internet gazetelerinde ve sosyal medya hesaplarında bu konuyla ilgili ifadelerimiz tabiri caizse cımbızlanarak çarpıtılmıştır. Konuşmamın tamamına bakıldığında MHP’lileri ve ülkücüleri hedef almadığımız görülecektir” dedi.

“TERÖRİST YAKIŞTIRMASINI KABUL ETMİYORUZ”

Söylemlerinde hedef aldıklarının MHP camiası değil geçmişte olayları terörize edenler olduğu belirten Balaban, “Biz Sayın Bahçeli’ye cevap verirken; Maraş Katliamı’nı, Çorum, Balgat ve Piyangotepe olaylarını, Bahçelievler’de 7 TİP’li öğrencinin öldürülmesini ve 16 Mart 1978’de İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilerin üzerine bomba atılarak 7 öğrencinin öldürülmesini, 41 öğrencinin yaralanmasını hatırlattık. Bunların hepsi acı ama ne yazık ki tarihi gerçeklerdir. Kullandığımız ifadelerde bu ölümlere, acılara neden olan insanlara yönelik tarihsel eleştirimizi dile getirdik. Bahse konu olan olaylarda failler bellidir ve yakalanan şahısların suçları mahkemelerimiz tarafından sabit bulunmuştur. Bu eleştirilerimizin hiçbir yerinde MHP’lileri, milliyetçi kesimi ve ülkücü camiayı genelleme yaparak hedef almadık. Asıl hedef aldıklarımız bu olayları terörize edenler, bu katliamları gerçekleştirenlerdir. Türkiye’de milyonların saygı duyduğu, Amerikan emperyalizmiyle ve siyonizmle mücadelenin simge isimlerinden Deniz Gezmiş’e terörist yakıştırmasını da asla kabul etmediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz”dedi.

“VATAN SEVGİSİ MHP’YLE ORTAK NOKTAMIZ”

Konuşmamızın videosu eksiksiz izlenildiği takdirde bu konudaki tavrımızın genelleyici olmadığı, yalnızca bahsi geçen olayların faillerine yönelik eleştiriler içerdiği net bir şekilde görülecektir. Bizim milliyetçi ve ülkücü camia ile Atatürk, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konularında birçok ortak değerimiz vardır. Yaptığımız siyasi konuşmanın polemik boyutuna çekilmesini ve bu noktaya getirilmesini doğru bulmadığımızı belirtiyor bu tartışmalardan halkımızın her kesiminin rahatsız olduğu gibi bizlerin de rahatsız olduğunu kamuoyuna bildiriyorum. Bundan sonraki süreçte de toplumun her kesiminin daha hassasiyetle olaylara yaklaşması gerektiğini düşünüyorum”dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim