Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Devleti kandırmak istediler

Devleti kandırmak istediler

Yunusemre’de patlak veren ve tüm Manisa’ya yayılan Çiftlik Soruşturmasında bazı sorumluların devleti kandırmaya çalıştıkları ortaya çıktı. Belgeleri saklamaya çalışan okul müdürü ve yardımcılarının zimmetine hayali kurslardan para geçirdikleri belirlendi.

TUNAY AKTAŞ

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nde patlak veren ve tüm Manisa il geneline yayılan halk eğitim merkezlerinde kurslar üzerinden yapılan yolsuzlar hakkındaki Çiftlik Soruşturmasında, bazı sorumluların yalan beyanda bulunarak resmi evrakları gizlediği ve devleti yanılttıkları ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden istenen evraklar okul müdürü N.A. tarafından gizlenmek istendi ve evraklar yok denilerek müfettişlere yalan beyanda bulunuldu. Resmi yazıyla kursların olmadığı ve dolayısıyla belgelerin de olmadığı ifade edilmesi üzerine bakanlık müfettişleri okulu soruşturma kapsamından çıkardı.

EVRAKLARA SAVCILIK ULAŞTI

Olay, Manisa Cumhuriyet Savcılığı’nın konuyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden halk eğitim merkezleriyle ilgili belgeleri istemesiyle ortaya çıktı. Bunun üzerine Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdür N.A hakkında idari soruşturma başlattı.

MÜDÜR 21 YARDIMCILARI 5’ER

Saklanmak istenen evraklarda ise hayali kurslardan okul müdürünün 21 bin lira, müdür yardımcılarının 5 bin lira zimmetine para geçirdikleri belirlendi. Buna göre okul yönetimi resmi devleti yanıltma, evrakta sahtecilik, yalan beyan bulunma ve zimmete para geçirme suçlarından yargılanacak.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim