Misafir
6,0888
5,3632
214,16
ÜYE GİRİŞİ

TKDK’dan Manisa’ya 34 milyon TL

TKDK’dan Manisa’ya 34 milyon TL

TKDK Manisa İl Koordinatörü Uğur Uslu, 2018 sonuna kadar Manisa’daki yatırımcılara, 34 milyon Lira hibe desteği sağlanacağını açıkladı.

SARE KURTULAN

TKDK Manisa İl Koordinatörü Uğur Uslu, tarım ve hayvancılık konusunda kendi kendine yetebilen bir Türkiye oluşturmak ve kırsal bölgelerde yaşayan kişilerin gelirlerini arttırmak adına faaliyetlerini ve hibe desteklerini sürdürdüklerini vurguladı. 2013-2016 yılları arasında 321 proje sahibine 68 milyon TL üzerinde hibe desteği verdiklerinin altını çizen Uslu, ‘2016 yılı itibariyle uygulamaya başladığımız IPARD II Programının 1. Çağrı Dönemi’nde 25 proje sahibi ile sözleşme imzaladık, 2. Çağrı Dönemi’nde ise başvuru yapılan 11 projenin incelemeleri devam etmektedir’ dedi. Uslu, 2018 yılı sonuna kadar, Manisa’daki yatırımcılara 34 milyon TL hibe desteği sağlamayı hedeflediklerine dikkat çekti. Türkiye genelinde ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ tedbiri kapsamında 87 milyon 200 bin Avro, ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ tedbiri kapsamında ise 164 milyon 700 bin Avro hibe desteği verileceğini vurgulayarak, ‘Ülkemiz genelinde yaklaşık 1 milyar 100 milyon TL hibe desteği vereceğiz. TKDK’nın verdiği hibe desteklerinden Manisalı hemşerilerimizin daha fazla istifade etmesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz’ diye konuştu. Uslu, hibe desteklerinden faydalanmak isteyen kişilerin, 3. Versiyon Başvuru Çağrı Rehberi’ne, TKDK’nın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabileceklerini ya da TKDK’ya giderek ya da 444 85 35’i arayarak detaylı bilgi alabileceklerini ifade etti.

BAŞVURULAR ŞUBAT 2018’DE BAŞLIYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kuruluşu olan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), ‘Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı’ kapsamında, ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ ile ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ tedbirlerinden başvuruları kabul edeceğini açıkladı. ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ tedbiri için 12 Şubat-12 Mart 2018 tarihleri arasında, ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ tedbiri için ise 1 Mart-2 Nisan 2018 tarihleri arasında, online sistem üzerinden başvuru gerçekleştirilebilecek. Online sistem üzerinden yapılan ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ tedbiri başvurularına ait dosyalar 15 Mart 2018’e kadar, ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ tedbiri başvurularına ait dosyalar ise 5 Nisan 2018’e kadar, TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü’ne elden teslim edilecek.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim