Misafir
6,0888
5,3632
214,16
ÜYE GİRİŞİ

Balaban sert başladı

Balaban sert başladı

Devlet Bahçeli’nin Deniz Gezmiş’e yönelik terörist söylemini sert bir dille eleştiren Semih Balaban, “Ey Bahçeli, terörist arıyorsan Maraş’a, Çorum’a, Sivas’a bak. Ülküdaşım dediğin katillere, öğrencilerin üzerine bomba atan katillerine bak. İt sürülerine bak” dedi. Balaban yerel seçimlerden de başarıyla çıkacaklarını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

CHP Manisa 36’ncı İl Kongresi’nde başkanlığa seçilen Semih Balaban kongrede yaptığı konuşmasında, “CHP masa başında bir parti kurulan bir parti değildir. CHP savaş meydanlarında kurulan, Kuvai Milliye devamı olan hareketin adıdır.  Emperyalizme karşı duran, mazlum halklara örnek olan hareketin adıdır. Biz Türkiye’nin en büyük gücüyüz. Çünkü ‘Gücümüzü bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten, onun ilke ve devrimlerinden alıyoruz. Biz gücümüzü ‘Namuslular da namuzsuzlar kadar cesur olmalı’ diyen efsane lider İsmet İnönü’den alıyoruz. Biz gücümüzü ‘Ne ezilen ne de ezen. İnsanca hakça bir düzen’ diyen Karaoğlan Bülent Ecevit’ten alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“10 BELEDİYE 5 VEKİL”

Yerel seçimleri kazanmanın önemli olduğunun vurgulandığı kongrede Balaban,“40 yıllık abim Halil Tokul’a 2 yıllık emekleri için teşekkür ediyorum. Biz her zaman onunla abi kardeş olduk. Yine öyle devam edeceğiz. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Ailede her şey olur. Demokrasi olduğu sürece o ailede huzur olacaktır. Manisa’da yerel seçimleri kazanmak için çalışacağız. Büyükşehir Belediyesi  ve en az 10 ilçede seçim kazanmak istiyoruz. 5 milletvekili çıkarmak istiyoruz ”dedi.

PROJELERİNİ DELEGELERE ANLATTI

Balaban, “Örgütün adayı olarak hepinizin karşısındayım. Ne karar verirseniz verin boynum karşınızda incedir. Delege ne karar alırsa o karar doğru karadır. Burada kaybeden yok, kazananlar var. Kazanan CHP, kazanan hepimiz. Nelere yapacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yetki aldığımızda seçime 2 yıl var deyip seçimden seçime çalışmayacağız. Yerelden genele iktidar şiarıyla şimdiden bu sözü veriyorum. Manisa bir tarım kenti. Güçlü bir komisyonla üreticilerimizin sesi olmak istiyoruz. Partimizin emekçi kesimlerle buluşturmak üzere emek büroları kurmayı hedefliyoruz. Kadınlarımız ve gençlerimizin önünü açarak daha iyi çalışmalarını sağlamak istiyoruz. Kadın ve gençlik örgütlerimize ödenek öngörüyoruz. Parti içi eğitimi kurumsallaştıracağız. 2 ayda bir 17 ilçeyi tarayacağız. Büyün ilçelerimizi 2 ayda bir gezeceğiz. İl başkanı görmemiş belde kalmayacak. Çalışan ve çalıştıran bir il başkanı olacağımın sözünü veriyorum. Bunu herkesi kucaklayarak, kimseyi ötekileştirmeden yapacağız”

 “KATİL ARIYORSAN İT SÜRÜLERİNE BAK”

MHP lideri Devlet Bahçeliyi sert bir dille eleştiren Balaban “İki kelimede Devlet Bahçeli’ye etmek istiyorum. Ey Devlet Bahçeli, ey hadsiz adam. AKP’yi kurtaran adam, AKP’nin yedek lastiği olan adam. AKP’ye kendini peşkeş çektiren adam. Türkiye bugün bu haldeyse 7 Haziran’da o yaptığın aymazlık yüzündendir. Bunun hesabını hiçbir zaman veremeyecek. Neymiş, milliyetçiymiş. Kimle iş birliği yapıyor, BOP’un eş başkanıyla iş birliği yapıyor. Birde utanmadan Deniz Gezmiş için terörist dedi. Bahçeli’nin terörist dediği Deniz Gezmiş’in en küçük bir terörle ilişkisi yoktu. Ama onun adamlar Maraş’ta bir alevi bir solcu katliamı yaptılar. Ey Bahçeli terörist arıyorsan Maraş’a bak, Çorum’a bak, Sivas’a bak. Ey Bahçeli terörist arıyorsan Ülküdaşım dediğin Abdullah Çatlı’ların, Halil Kırcı’ların Bahçelievler’de yaptıkları katliama bak. Balgat katliamına, Pier Loti katliamına, 1978’de öğrencilerin üzerine bomba atan katillerine bak. İt sürülerine bak” dedi. Balaban’ın konuşması salonda uzun süre alkışlandı.

 

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim