Misafir
6,1091
5,3695
214,84
ÜYE GİRİŞİ

Kongrenin kazananı Balaban oldu

Kongrenin kazananı Balaban oldu

CHP Manisa 36. İl Olağan Kongresi’nde Semih Balaban ve Halil Tokul, başkanlık için yarıştı. Kongrede 342 delegenin oyunu alan Semih Balaban CHP’nin yeni il başkanı oldu.

TUNAY AKTAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa 36. İl Olağan Kongresi yapıldı.  Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonunda yapılan kongrede Halil Tokul ile Semih Balaban yarıştı. Genel Kurula CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Milletvekilleri Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer, eski milletvekilleri Hasan Ören ve Sakine Öz ve partililer katıldı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.  Divan Başkanlığına oy birliğiyle CHP Parti Meclis Üyesi Mustafa Moroğlu seçildi. Halil Tokul ve yönetim kurulu üyelerinden kadınlar mavi fular,  erkekler ise mavi kravat taktı. Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. 646 delegenin 574’ü oy kullandı. Sandık sonucunda ise Semih Balaban’a 342 oy çıkarken Halil Takul 226 oyda kaldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı. Semih Balaban böylelikle CHP Manisa İl Başkanı oldu. Halil Tokul, 24 aydır partiyi birlikte yönettiklerini ifade ederek, bundan sonrada aynı şekilde devam edeceklerini ifade ederken, Semih Balaban, CHP’yi Manisa’da iktidara taşımak için çalışacaklarını, demokrasi şöleninde kaybedenin olmadığını söyledi.

BALABAN’IN YÖNETİMİNDE YER ALAN İSİMLER

Semih Balaban’ın listesinde: Sultan Ardeç, Hüseyin Ateş, Namık Balıkay, Yavuz Bugaç, M. Emin Bumin, Nursel Canişçi, Tuba Altınkalp Ceylan, Orhan Çapan, Ali Çetin, Özcan Çetin, Hasan Çırpan, Kemal Dağlı, Mehmet Efe, Özgür Erginbaş, Gökhan Görmez, Hatice Gözlet, Sercan Gürler, Sabri İsel, Yıldız Kılınç, Bulut Kopal, Ayça Yöyen Kököz, Osman Kurbanoğlu, Mustafa Malkoç, Hasan Nüzket, Kamber Oğur, Netice Okutan, Özden Öz, Ali Pasin, Hüseyin Sarıyıldız, M. Haydar Şeyhoğlu, Erol Tekin, Hayal Turan, Muzaffer Uyar, Hatice Vatansever, Şaban Yılmaz yer aldı.

“YEREL SEÇİM KAZANILMALI”

Divan Başkanlığı yapan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu,”İktidar için irade ve eylem birliği yapmak zorundayız. Buna inanıyoruz. Partinin çağırdığı her türlü etkinliğe her türlü eyleme, partinin verdiği her göreve hazırlıklı olmalıyız. Manisa il kongresinin önünde duran en önemli görevlerden birisi yerel seçimleri kazanacak bir stratejiyi, taktiği ve çalışma tarzını belirlemek. Yerel seçimler önce yapılırsa genel seçimler için önemli bir avantaj sağlayacaktır. 2019 seçimlerine giderken kendi dışımızdaki solla iyi gelecek, sağa oy verenlere sancılı gelmeyecek bir dil oluşturmamız gerekiyor. 2019’a giderken bu işin sağı, solu, liberali yok. Bu işin bir tek sloganı var, diktatörlüğü mü istiyorsun özgürlüğü mü istiyorsun” dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim