Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’ya değer katanlar ödüllendirildi

‘Şehrin Hazineleri’, ‘Vefa Buluşması’ ile bir araya geldi

Manisa’ya değer katanlar ödüllendirildi

Manisa Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ‘Şehrin Hazineleri Vefa Buluşması’ etkinliği, ‘Manisa’ya değer katan’ 23 kişiyi bir araya getirdi.

SARE KURTULAN

Manisa’da ilki düzenlenen ‘Şehrin Hazineleri Vefa Buluşması’ etkinliği gerçekleştirildi. Manisa Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, ‘Manisa’ya kültür, sanat, tarih, edebiyat alanlarında eserler kazandıran’ 60 yaş ve üzerindeki 23 kişinin biyografileri okundu ve o kişilerin Manisa hakkındaki duygu ve düşünceleri dinlendi. ‘Manisa’ya değer katan’ 23 kişi ise, Ali Haydar Aksakal, Bedriye Aksakal, Dincer Günday, Tezcan Karadanışman, Şevki Gülaydın, Mehmet Arif Altınbilek, Kadir Keskin, Nazmi Alper Tanrıverdi, Cengiz Sevener, Hüseyin Köroğlu, Mustafa Pala (koop), Mustafa Altan Türe, Hakkı Avan, Mehmet Gürler, Erşen Akar, Mustafa Pala, Necdet Okumuş, İbrahim Yıldırım, İlber Şiyak ve Yakup Hayro oldu. İlki düzenlenen ve her yıl düzenlenmesi planlanan etkinlikte konuşan Manisa İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak, gerçekleştirdikleri etkinliğin, bir gelenek haline dönüşmesini istediklerini ifade etti.

BU ŞEHRİN HAZİNELERİ

Sudak, ‘Manisa, şehre kültür, sanat, edebiyat alanında çeşitli eserler üreten kişilerle çok daha güzel. O nedenle biz de ‘Şehrin Hazineleri’ diye tabir ettiğimiz bu 23 kişiyle bir araya gelmek istedik’ şeklinde konuştu. İlerleyen günlerde, ‘Vefa Buluşması’ etkinliğini, Manisa’nın ilçelerinde de gerçekleştirerek, oralardaki ‘Hazineler’ ile de buluşmayı hedeflediklerinin altını çizen Sudak, Şehrin Hazineleri’ne teşekkürlerini sundu. AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ise, Manisa’nın her köşesinde tarih yattığını vurgulayarak, ‘Manisa hak ettiği kadar tanınmıyor. Manisa gibi kültürel ve tarihi bir şehre bu kadar az sayıda turist gelmesi oldukça üzücü’ dedi. Berber, Manisa’nın el birliğiyle ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek daha fazla tanıtılması gerektiğine dikkat çekti. Gerçekleştirilen Vefa Buluşması’na, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Recai Berber, Tugay Komutanı Albay Güven Dere, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can ve İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak katıldı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in, Şehrin Hazineleri’ne, Manisa için ürettikleri eserleri nedeniyle teşekkürlerini sunmasının ardından, protokol üyeleri tarafından Şehrin Hazineleri’ne şiltleri takdim edildi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim