Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Özdağ’dan Ergün’e posta var

Özdağ’dan Ergün’e posta var

Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa’nın 14 ilçesindeki su kirliliğini tespit ettiği belgeleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e postaladı.

SARE KURTULAN

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ), Manisa’nın sularının kirli olduğuna dair ellerinde belge bulunmadığını belirtmeleri üzerine, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 14 ilçenin kirli sularıyla ilgili raporları, Ergün’e postaladı. Manisa Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) aracılığıyla, Ergün’e 14 ilçenin sularının kirli olduğuna dair İzmir Halk Sağlığı ekiplerinin hazırladığı bilgi ve belgeleri postalayan Özdağ, PTT önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Özdağ, ‘İzmir’den gelen Halk Sağlığı ekipleri, Manisa’nın tüm ilçelerindeki okullardan, camilerden, Kuran kurslarından ve sokaklardan su numuneleri aldılar. Aldıkları numunelerden elde ettikleri sonuçlar doğrultusunda, Manisa’nın 14 ilçesindeki sularda, kirliliğin devam ettiğini belgelediler’ dedi. ‘Ergün İnşallah az önce postaladığım bilgi ve belgeleri görür, okur, gerekeni yapar ve hala inatçılığını sürdürmez’ diye konuşan Özdağ, Belediye başkanlarının hata yaptıklarında özür dilediklerini ve hatalarını telafi ettiklerini vurguladı. Özdağ, Ergün’ün hatasını kabul etmek ve özür dilemek yerine, ‘Manisalılara temiz su içiriyorum’ diye iddialarda bulunduğunu savundu. ‘Muhalefetin olduğu yerde demokrasi vardır. Ben burada muhalefetim ve eksikleri söylüyorum ve bunun için kendimi bahtiyar hissediyorum’ diyen Özdağ, eksikliklerin giderilmesinin, Manisalılar ve kendi adına büyük şans olacağına dikkat çekti. Araştırmalarını ve mücadelesini, Manisalıları düşünerek gerçekleştirdiğini ifade eden Özdağ, Ergün’ün ‘temiz’ olduğunu iddia ettiği suları, 14 ilçenin yalnızca suyu temiz olan mahallelerindeki numunelerden temin ederek açıkladığını öne sürdü. Ergün’ün, ‘Suları temizledik’ demek yerine, ‘Suları temizleme çalışmalarımız devam ediyor’ demesi gerektiğinin altını çizen Özdağ, ‘Ergün, her ilçenin, her mahallesinden numune örneği almalı ve gerekli yerleri temizletmeli. Ondan sonra, ‘Suları temizledik’ diyebilir’ dedi. Özdağ, Ergün’e gönderdiği postanın, Manisalılar için hayırlı olmasını diledi.

‘ERGÜN MÜNECCİMLİĞE SOYUNMUŞ’

‘Ergün benim 2019’da belediye için aday olmayacağımı söylemiş. Nereden çıkartmış bunu’ diyen Özdağ, şu anda milletvekilliği görevini yürüttüğünü vurgulayarak, Ergün’e Mevlana’nın ‘Dem bu demdir, dem bu dem’ sözleriyle yanıt verdi. ‘Anlaşılan Cengiz Ergün, müneccimliğe, medyumluğa soyunmuş. Peygamber Efendimiz diyor ki, bütün müneccimler yalancıdır’ diyen Özdağ, belediye başkanlığı adaylığına Manisalıların, teşkilatının ve genel merkezin karar vereceğini ifade etti. Belediye başkanlığına adaylığını koymak gibi bir niyeti olmadığının da altını çizen Özdağ, Ergün’ün kendisinden korktuğunu fakat korkunun ecele faydası olmadığını dile getirdi. Ergün’ün başkan olduğu anları değerlendirmesi ve hizmet etmesi gerektiğine vurgu yapan Özdağ, 2018’de, AKP kadrosuyla tüm belediyelerin başkanlıklarını alacaklarını da savundu.

‘ERGÜN, BAHÇELİ’Yİ YALNIZCA MHP’Lİ İLÇELERE GÖTÜRDÜ’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Manisa’ya getirmiş olduğu için Ergün’e teşekkür eden Özdağ, ‘Herhangi bir genel başkanın şehrimize gelmesinden şeref duyarız. Ama Ergün, Sayın Bahçeli’yi yalnızca MHP’li olan 4 ilçeye götürdü’ şeklinde konuştu. MHP’li 4 ilçe dışındaki diğer ilçelerin AKP’li olduğuna vurgu yapan Özdağ, Ergün’ün, Bahçeli’yi AKP’li en az bir ilçeye götürmesi gerektiğini öne sürdü. ‘Ben burada MHP’ye ya da Bahçeli’ye bir eleştiride bulunmuyorum. Yalnızca Belediye Başkanı olan Ergün’ün eksikliklerini dile getiriyorum’ diyen Özdağ, eksikliklerini gidermesi için Ergün’ü göreve çağırdı. Özdağ, ‘MHP ile yola çıktık, anayasayı değiştirdik, teröre ve egemen güçlere karşı durduk, 2019’a beraber yürümeyi hedefliyoruz. O yüzden sözüm yalnızca Ergün’e’ diye konuştu. ‘Ergün’ün dili var, ağzı var, aklı var’ diyen Özdağ, Ergün’ün dile getirmiş olduğu eksikliklerine, yalnızca Ergün’ün cevap vermesini istediğini ifade etti.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim