Misafir
6,0888
5,3632
214,16
ÜYE GİRİŞİ

Mevlana ile ‘hiçlik makamı’na erdik

Mevlana ile ‘hiçlik makamı’na erdik

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında koordine edilen “Hz. Mevlana” vuslata erişinin 744. Yıldönümünde yapılan programda “Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir HİÇ ol” diyen Mevlana gibi hiçlik makamına erdik.

SARE KURTULAN

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında koordine edilen ve Şehzadeler Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Hz. Mevlana” vuslata erişinin 744. yıldönümünde yapılan programla anıldı.  

HİÇLİK MAKAMINA ERMEK

“Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir HİÇ ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”diyen Mevlana’nın her yönüyle anlatıldığı gecede ‘hiç’liğe erildi.

SEMAZENLER RUHUMUZA DOKUNDU

Tarihi Bedesten’de gerçekleştirilen etkinliğe Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Meracel Bahreyn Kandili uyandırıldı. Okul Müdürü Mevlüt Baki Tunç’un açılış konuşmasının ardından okul öğrencilerinin hazırladığı koro dinletisi ile devam etti. Şiir, sinevizyon, ney dinletisi ile devam eden program semazenlerin eşlik ettiği Tasavvuf Sanatçısı Ömer Faruk Altunağa ve Gülneva ilahi grubunun eşliğinde son buldu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim