Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

2018 hac kayıtları başladı

2018 hac kayıtları başladı

Hacca gitmek için ilk defa başvuru yapacaklar için kayıt başvuruları başladı. İlk defa başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 21-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirebilecek. 

SARE KURTULAN

Hacca gitmek için ilk defa başvuru yapacaklar için kayıt başvuruları başladı. İlk defa başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 21-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirebilecek.  Önceki yıllarda başvurarak kuraya katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen adayların işlemleri ise aynı tarihlerde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında ilk defa kayıt yaptıracakların 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatırması gerekiyor. Diyanet’in kaydını yenilediği hacı adayları arasında il ve ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik yapmak isteyenler, aynı tarihler arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirebilecek. Müracaatlarını yapan hacı adayları, kayıt durumlarını ‘http://hac.diyanet.gov.tr’ internet sitesinden sorgulayabilecek.

KAYITLAR 29 ARALIK’TA SON

Başvurularla ilgili açıklama yapan Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, “Yeni bir dönem başlıyor. Bu yılın hac mevsimi bizim çalışmalarımız itibari ile 21 Aralık itibariyle başlamış bulunuyor. Ön kayıtlarımız 29’una kadar devam edecek. Kura tarihimiz ise 25 Ocak 2018. Kesin kayıtlar 29 Ocak-9 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. Ek kayıt tarihleri de 8-16 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

33 BİN KİŞİ HAC İÇİN BEKLİYOR

Cihan, geçen sene Manisa’dan bin 500 civarında hacca gidenin olduğunu belirterek, “İlimizde 33 bin civarı hacca gitmek üzere bekleyen kişi var. Türkiye geneli de 1 milyon 810 bin civarında hacı adayımız hacca gitmek üzere sıra beklemektedir. Bu seneki ön kayıtlarda karşımıza çıkacak rakamı da baz aldığımızda ciddi bir birikimin söz konusu olduğunu ifade edebiliriz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde oluşacak ilave imkanlarla bu sayıyı azaltmaya gayret ederiz diye temennide bulunuyorum” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim