Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Biçer’den başkanlar için suç duyurusu

Biçer’den başkanlar için suç duyurusu

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı hakkında suç duyurusunda bulundu.

TUNAY AKTAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı hakkında suç duyurusunda bulundu

KOVUŞTURMA YAPILMASINI TALEP ETTİ

Manisa Adliyesi önünde suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Tur Yıldız Biçer, “İddialara göre Yunusemre ile Saruhanlı belediye başkanlarının yine daha önceden Saruhanlı Belediyesi'nde belediye başkan yardımcısı ve müdür olarak çalışmış bir kişiyi yanlarındaki silahlı adamlar birlikte arabaya zorla bindirip, organize sanayi bölgesindeki bir binaya kaçırdıkları, orada yaklaşık 2 saat süren bir şekilde sorguya çektikleri, telefonunu gasp ettikleri, hürriyetinden alıkoydukları şeklinde neredeyse tümü TCK'ya göre suç teşkil eden çeşitli eylemlerde bulundukları yönünde basına yansıyan haberler oldu. Yaşanan bu olaylardan sonra görevimizi yapmak üzere suç duyurusunda bulunduk. Mehmet Çerçi ve Hüseyin Yaralı, kasten yaralama, tehdit, şantaj, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, hakaret, nitelikli yağma, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kamuya ait araç ve gereçleri suçta kullanma, kamu güveni ve barışına ile işleyişine karşı suç işlediklerinden haklarında gerekli kovuşturmanın yapılmasını talep ettik” dedi.

“SOYLU’NUN YANIT VERMESİNİ BEKLİYORUZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik açıklamalarda da bulunan Biçer, "Soylu'nun bu soru önergesine yanıt vermesini bekliyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki kendisi daha önce basına yansıdığı şekilde hem de oturduğu makam itibariyle bu konuda yetkili tek kişi. Nasıl CHP'li bir belediyenin başkanını, cam balkonla ilgili bir müfettişin yazdığı iki satır rapora binaen görevden alabiliyor ve elinde böyle bir güç varsa, bu gücü ve yetkiyi mevcut AKP'li belediye başkanlarıyla ilgili de kullanıp, görevini yerine getirmesini bekliyoruz. Kendisi sürekli Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında haddini aşan ileri geri konuşmalar yapmaktadır. Genel başkanımıza, 'Sen bittin' diyen Soylu, bu basına yansımış ciddi iddialarla ilgili 'Ben gereğini yapacağım. Görevimi yapacağım' diyebilecek midir" ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim