Misafir
6,0471
5,3258
213,35
ÜYE GİRİŞİ

Semih Hoca, il başkanlığına adaylığını açıkladı

Semih Hoca, il başkanlığına adaylığını açıkladı

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) görev yapan Semih Balaban Manisa CHP İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Adaylık açıklamasında 2019 yılında yapılacak seçimlere işaret eden Balaban, amacının CHP’nin halk iktidarını Manisa ve Türkiye’de kurmak olduğunu söyledi.

SARE KURTULAN

2 Aralık’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehzadeler İlçe Başkanlığı görevini Zerrin İşnel’e devreden Semih Balaban, Manisa CHP İl Başkanlığı’na adaylığını koydu. 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek Manisa CHP İl Kongresi’yle seçilecek olan Manisa CHP İl Başkanlığı için, şu ana kadar Semih Balaban ve mevcut CHP İl Başkanı Halil Tokul adaylığını açıkladı.

2019’DAKİ SEÇİMLERE HAZIRLANACAK

İl başkanı seçilmesi halinde öncelikli görevinin 2019’daki seçimlere hazırlanmak olduğunu ifade eden Balaban, ‘Amacım, CHP’nin halk iktidarını Manisa ve Türkiye’de kurmaktır’ dedi. Balaban, ‘İl yönetimi olarak, tüm ilçelere öncülük etmek, emekçileri CHP ile buluşturmak, parti içi eğitim çalışmalarını geliştirmek, esnaf, köy ve belde çalışmaları yaparak halkla buluşmak, gençlik ve kadın kollarımızın önünü açmak ve herkesi kucaklayacak bir yönetim kurmak hedeflerimdir’ şeklinde konuştu. 1976 yılının 29 Ekim’inde CHP Manisa yürüyüşü esnasında çekilen bir fotoğrafını kamuoyuna sunan Balaban, ‘Ortaokul yıllarımdan bu güne, Sol ve Sosyal Demokrat toplumsal mücadelenin içerisindeyim’ diye konuştu. Balaban, il başkanlığına aday olması için, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel ve CHP Yunusemre Başkanı Güngör Serdar Bozyaka’nın kendisine önerilerde bulunduklarını ve desteklerini sunduklarını vurguladı.

‘TÜRKİYE’DE HALKIN UMUDU CHP’DİR’

‘CHP Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştiren ve cumhuriyeti kuran partidir; temeli, Kuvay-i Milliye’dir’ diye konuşan Balaban, CHP’nin gücünü ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinden ve ilkelerinden aldığına dikkat çekti. Balaban, ‘Biz gücümüzü İsmet İnönü’den, Bülent Ecevit’ten, Deniz Baykal’dan, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, halktan, hukuktan, adaletten, Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarından, sosyal demokrasinin ilkelerinden, hümanist dünya görüşümüzden ve ülkemiz için canını veren Denizlerden alıyoruz’ şeklinde konuştu. Türkiye’de parti içi demokrasinin uygulandığı tek partinin CHP olduğuna dikkat çeken Balaban, ‘Genel başkanını bile bir kişinin seçtiği AKP’nin, Türkiye’ye demokrasi adına verebileceği hiçbir şey yoktur’ dedi. AKP’nin yolsuzluk ve yoksulluk düzenine karşı tek çözümün CHP olmasına vurgu yapan Balaban, CHP’nin ‘halkın umudu’ olduğunun altını çizdi. Balaban, mevcut Manisa CHP İl Başkanı ve Başkan Adayı Halil Tokul’a, 2 yıldır sürdürdüğü il başkanlığı görevi için teşekkürlerini sunarak, tekrar başkan seçilmesi halinde, Tokul’un verdiği görevlerini yerine getireceğini vurguladı.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim