Misafir
6,0478
5,3261
213,35
ÜYE GİRİŞİ

Üretici bağları artık daha ucuza sulayacak

Üretici bağları artık daha ucuza sulayacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘Kavaklıdere Göleti ve Sulama Projesi’ ile milli ekonomiye 2 milyon 51 bin lira, dekar başına ise 626 lira katkı sağlanacağını vurguladı.

HABER MERKEZİ

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’da inşa edilen Kavaklıdere Göleti ve Sulama Projesi’nde su tutulmaya başlandı. Üzüm üreticilerine ‘can suyu’ olacağı ifade edilen proje sayesinde, 5 bin 260 dekar üzüm bağının sulaması gerçekleştirilecek.

Üzüm üretimini arttıracak

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘Projemiz, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yetiştirilen, dünyaca ünlü Sultaniye üzümlerinin ve kuru üzümlerin üretimini arttıracak’ dedi. Projenin, üzüm üreticilerine ‘Kavaklıdere Bayramı’ yaşattığına dikkat çeken Eroğlu, üreticilerin daha ucuz sulama ile daha çok verim elde edeceklerinin altını çizdi. ‘Kavaklıdere Göleti ve Sulama Projesi’ ile milli ekonomiye 2 milyon 51 bin lira katkı sağlanacağını vurgulayan Eroğlu, üreticilerin ise dekar başı 626 lira daha fazla kazanacaklarını ifade etti. Kavaklıdere Deresi üzerinde, kil çekirdekli, zonlu dolgu tipinde inşa edilen göletin gövdesi için 292 bin metreküp dolgu yapıldı. Vana odası ve vana montaj işlemlerinin tamamlanmasıyla su tutulmaya başlanan projede, yakın zamanda sulama yapılacağına da vurgu yapan Eroğlu, çiftçilerin yüzlerini güldürmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim