Misafir
6,0471
5,3258
213,35
ÜYE GİRİŞİ

‘Arınç’ın özgül ağırlığı kalmadı’

‘Arınç’ın özgül ağırlığı kalmadı’

Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde “Benim bir özgül ağırlığım var” cümlesini kullanan Bülent Arınç’ın kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Erkan Akçay  “Bülent Arınç özgül ağırlığı kalmayan bir eski siyasetçidir” dedi.

HABER MERKEZİ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın kendisine yönelik eleştirilerine cevap verdi. Akçay “Bülent Arınç hakkımda ‘ileri geri konuşuyor’ demiş. Oysa yaptığımız siyasi bir değerlendirmedir. Ne yani, Bülent Arınç partimizi eleştirirken, bizden daha yaşlı, eski bir siyasetçi diye susacak mıyız? Ancak Sayın Arınç yaptığımız değerlendirmeye cevap vermek yerine bilinen kibriyle şahsımızı hedef almayı seçmiş. Biz bugüne kadar şahsına yönelik olumsuz bir ifade kullanmadık, saygı duyduk, saygı gösterdik”dedi.

“FETÖ’YE KARŞI BİR AÇIKLAMASINI DUYMAK İSTERİZ”

Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Arınç’ın beğenmediği MHP’nin tavrı Türk milletinin vicdanında karşılık bulmuştur. Sayın Bülent Arınç’ın siyaseti Pensilvanya’ya, Kandil’e takılmıştır. Çözüm süreci, terörle müzakere günlerinin hayalini yaşamaktadır. ‘Ben de olsam dağa çıkardım’ sözü hafızalarımızda hala yankılanmaktadır. Eski alışkanlıklarıyla bu defa MHP üzerinden gündeme gelme gayretine girmiştir. Bülent Arınç’ın bize söz yetiştireceğine hala tavır almadığı FETÖ’ye karşı bir açıklamasını duymak isteriz”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ BENİMSEMEDİĞİ ANLAŞILIYOR”

Akçay, “Sayın Arınç’ın bugün itibariyle çözüm sürecindeki terörle müzakerenin bitmesinden, FETÖ’yle mücadeleden rahatsızlık duyduğu, Hükümetin Irak-Suriye ve dış politikasını ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini benimsemediği anlaşılmaktadır. Ezcümle, anlaşılan o ki Sayın Arınç bugün itibariyle kurucusu olduğunu söylediği partisinin, hükümetin ve Sayın Cumhurbaşkanının politikalarının çok uzağına savrulmasının, siyasi özgül ağırlığı kalmayışının sıkıntısı içindedir. Şu günlerde CHP’ye gönlü kaydığı görülen Arınç’ın MHP hazımsızlığı aslında kendi partisine ve liderine yaptığı gizli muhalefetin MHP üzerinden dışa vurumudur” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim