Misafir
6,5438
5,8108
238,56
ÜYE GİRİŞİ

Yunusemre Yuntdağı’nda ekonomi yarattı

Yunusemre Yuntdağı’nda ekonomi yarattı

Yuntdağı’nda kırsal kalkınma projelerini ardı ardına hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, bölgede organik tarımı geliştirmeyi ve ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefliyor.

HABER MERKEZİ

4 yılda üreticilere 60 bin fidan dağıtan, yaklaşık 128 bin ağaca aşılama yapan  Yunusemre Belediyesi, çalışmalarına 2018 yılında da devam edecek. “Yuntdağı’ndaki üreticilerimizi kalkındırmak için projelerimizi sürdüreceğiz” diyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bölgede tarımsal çeşitlilik bakımından ciddi mesafe alındığını söyledi.

Yunusemre Belediyesi, kırsal kalkınma projeleriyle Yuntdağı bölgesinde ürün çeşitliliğini arttırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bölgede lavanta, salep gibi yeni ürün denemeleri yapan Yunusemre Belediyesi, organik bağcılık ve aşılama projeleriyle de diğer belediyelere örnek oluyor. Üreticiye fidan desteği veren belediye özellikle antep fsıtığı üretiminde ciddi mesafe kat etmiş durumda.

128 BİN AĞACA AŞILAMA YAPILDI

Çalışmalarına 2018 yıl da devam edeceklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “4 yılda üreticilerimize 22 bin 400 ceviz fidanı, 16 bin 500 antep fıstığı 5 bin 500 badem, 700 nar, 15 bin zeytin olmak üzere toplam 60 bin 100 adet fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Yine bu sür içerisinde 117 bin 618 menengiç ağacına antep fıstığı, 6 bin 300 yabani ahlat ağacına armut, 3 bin 750 yabani zeytin ağacına ise çeşit zeytin olmak üzere toplam 127 bin 668 ağaca aşılama yapıldı” diye konuştu.

ÜRETİCİLER ORGANİK TARIMA YÖNLENDİRİLİYOR

Başkan Çerçi, tüm bu çalışmaları yaparken; üreticiyi bilinçlendirmeyi de önemsediklerini hatırlatarak sözlerini şöyle tamamladı: “Üreticilerimizi organik tarıma yönlendirmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında üreticilere eğitimler verildi, verilmeye devam ediyor. Yine Yuntdağı’nda ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen proje sonuç verdi. Geçtiğimiz yıl toprakla buluşturulan lavantalar yetişti. İlk hasadı yapılan bitki bölge için gelecek vaat ediyor. Yine Yuntdağı’nda besiciliğin ön planda olduğu mahallelere küçükbaş hayvan yıkama havuzu yapıldı. Hanımlara yönelik halıcılık ve bez dokuma kursları düzenledik. Yuntdağı’nda üreticilerimizi kalkındırmak için projelerimizi sürdüreceğiz”

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim