Misafir
6,0728
5,3686
214,29
ÜYE GİRİŞİ

‘CHP’yi Yunusemre’de iktidara taşıyacağız’

‘CHP’yi Yunusemre’de iktidara taşıyacağız’

Mazbatasını alan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, 2 yıl sonra CHP’yi Yunusemre ilçesinde iktidara taşıyacaklarını söyledi.

Haber Merkezi

CHP Yunusemre İlçe 2. Olağan Genel Kurul’da başkanlığa seçilen Güngör Serdar Bozyaka, mazbatasını aldı. Mazbatasını Yunusemre Seçim Kurulu Zabit Katibi Dilek Kuşçu’nun elinden alan ve çıkışta Adalet Sarayı’nın önünde gazetecilere açıklamada bulunan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, seçim sonucunun Yunusemre’ye, Manisa’ya hayırlı olmasını diledi, destek veren partililere teşekkür etti. Mazbatayı alarak göreve resmen başladıklarını ifade eden Bozyaka, “Bundan sonra ilçemiz için, Manisa’mız için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Partimiz daha da genç ve dinamik kadroyla tanışmış oldu. Yunusemre ilçesinin daha iyi yönetilmesi için 2 yıllık süreçte elimizden geleni yapacağız. Etkin bir muhalefet olacağız.  Pozitif bir muhalefet olacağız. Yeri geldiğinde tabi ki de tepkimizi göstereceğiz. 2 yılın neticesinde de CHP’yi Yunusemre ilçesinde iktidara taşıyacağız” diye konuştu. 

“GÜZEL İŞLERE İMZA ARACAĞIZ”

Yönetimde daha çok bayanlara ve gençlere yer verilmesini değerlendiren Başkan Bozyaka, “CHP son yıllarda kadın ve gençlerin ağırlıkla siyaset yaptığı bir parti haline geldi. Sayın genel başkanımızın bu konuyla ilgili özel çalışmaları var. Partimizde cinsiyet kotası var. Bizde yönetim kurulunda bu kotalara riayet ettik. 6 kadın yönetimiz var. Kadın yöneticilerimizin partimize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü bizlerin giremediği her yere kadınlarımız ev ev kapı kapı dolaşabiliyorlar. Çok daha iyi iletişim kurabiliyorlar. Genç arkadaşlarımız var. Benimle beraber 6 genç yönetimimiz var. Bende halen gençlik kollarında oy kullanabilen bir üyeyim. Tabi ki tecrübeli ağabeylerimiz, ablalarımız var. Büyüklerimiz bizlere yol gösterecek. Tecrübeli ve dinamik bir yönetim kurulu olarak güzel işlere imza atacağız” diye konuştu. 

“ABD’NİN KARARINI TANIMIYORUZ”

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanınmasına tepki gösteren Bozyaka, “Filistin halkı, hakları gasp edilen bir millet. CHP olarak, Filistin’in özgürlüğünü yıllardan beri savunuyoruz. Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasına tepki gösteriyor ve şiddetle karşı çıkıyoruz. ABD’nin aldığı bu kararı tanımıyoruz. Hükümet bu konuda gereken adımları atmalıdır” diye konuştu. 

YÖNETİMDE YER ALAN İSİMLER

Serdar Bozyaka’nın yönetim kurulu listesinde Serpil Altun, Yalçın Arçak, İlker Aydoğan, Sevil Buse Cebeci, Fatma Çetin, Hüseyin Demir, Nuray Doğan, Orhan Gürbüz, Nurhayat İsel, Duygu Kamalı, Mutlu Kayıkçı, Bülent Mersinli, Faruk Östüler, Mehmet Ali Sertyörü, Emre Sürüm, Vedat Yörük yer alıyor.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim