Misafir
6,5072
5,6548
223,21
ÜYE GİRİŞİ

Kurtuluş için 10-15 milyon TL yetecek!

Konsensüsle ortak aday çıkarılması için harekete geçile dursun, Manisaspor’un borcunun (Vestel borcu dahil) 60 milyon TL’ye dayandığı öğrenildi. Ancak rakam büyük olsa da ortak adaylı yönetimin, 10-15 milyon TL ile Manisaspor’u kurtarabileceği kaydedildi.

 

Kurtuluş için

10-15 milyon TL

yetecek!

 

Manisaspor’un borcu

(Vestel dahil)

60 milyon TL’ye dayandı!..

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor’da ortak adaylı yönetim için kollar sıvanırken, mevcut borçla ilgili çalışmalar yapılmaya başlandı. Benfica’ya 1.7 milyon euro, (7 milyon 730 bin TL) Makukula’ya 1.6 milyon euro (7 milyon 264 TL) Simpson’a 750 bin euro (3 milyon 410 bin TL), Iwanski’ye 350 bin euro (1 milyon 591 bin TL) yaklaşık 20 milyon TL FIFA’lık borcu bulunan Siyah-Beyazlılar’ın, 13 milyon TL vergi borcu sgk yapılandırılmış borç, 6 milyon TL civarı transfer yasağı, mevcut takıma maç başları ile birlikte 4 milyon TL, 1 milyon TL civarı cari borçla birlikte 44-45 milyon TL’lik borcu bulunduğu öğrenildi. 13 milyon TL de Vestel’in patronu Ahmet Nazif Zorlu’nun şahsi alacağı eklendiğinde, şuan hesapta olmayan güncel borçlar da birlikte borcun 60 milyon TL’yi bulabildiği öğrenildi. Bilindiği gibi Zorlu, şimdiye dek bu alacağını henüz Manisaspor’dan talep etmedi.

10-15 MİLYON TL İLE BU İŞ ÇÖZÜLÜR

Göreve gelecek ortak adaylı yönetimin, FIFA’lık borçları çok cüzi rakamlara kapatması, kulübün önünü tamamen açmış olacak. Hiçbir destek alamayan ve nakit sorunu yaşayan mevcut yönetimin, maddi anlamda tıkandığı iddia ediliyor. Öte yandan yeni yönetimin, sezon sonuna kadar 10-15 milyon TL bulması halinde Manisaspor’u girdaptan çıkarabileceği kaydedildi. Mergen, bu yıl yaptığı açıklamalarda, 77 milyon TL olarak devraldıklarını öne sürdüğü borcun, 50 milyon TL’sini erittiklerini açıklamıştı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim