Misafir
6,5072
5,6548
223,21
ÜYE GİRİŞİ

“Şehzadeler halkına parmak sallatmam”

“Şehzadeler halkına parmak sallatmam”

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Manisa büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün su zammının reddedilmesinin ardından takındığı tavrı eleştirerek ‘Şehzadeler halkına parmak sallatmam” dedi.

HABER MERKEZİ

Cengiz Ergün’ün Ak Partili ilçe belediyelerinin isimlerini sayarak, nezaketsiz bir tavırla bu ilçelere yapılacak hizmetlerin tamamının bekletileceğini açıklamasının düşündürücü olduğunu söyleyen Ak Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, “Manisa büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün son meclis toplantısında, suya yüzde 10 zam yapma yönündeki talebinin AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmesinin ardından takındığı tavrı büyük bir hayretle takip ettik. Manisalıların oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanının sadece Ak Partili ilçe belediyelerinin isimlerini sayarak, nezaketsiz bir tavırla bu ilçelere yapılacak hizmetlerin tamamının bekletileceğini açıklaması, Manisa’mız ve Şehzadeler ilçemiz açısından düşündürücüdür. Büyükşehir Belediye Başkanının görevi bu şehre 17 ilçesiyle birlikte hizmet etmektir. Cengiz Ergün şu nu iyi bilmeli ki; Devletimizin ve dolayısıyla milletimizin verdiği vergilerle bütçesini oluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu şehre hizmet etme sorumluluğu ve görevi olduğu gibi zorunluluğu da vardır. Bir belediye başkanının sanki kendi babasının parasını harcarcasına, ‘şu hizmet bekler bu hizmet bekler’ şeklinde ifadeler kullanması, çirkin ve yanlış bir davranıştır”

“BÜTÇE ŞAHSİ KARARLARLA HARCANMAZ”

Belediyenin bütçesinin şahsi kararlarla harcanmayacağının altını çizen Tonguç şöyle devam etti “ Milletin tamamına adaletli şekilde hizmet olarak verilir. Kendisi bunu nasıl görmezden gelebilir? Kaldı ki bu millete Manisalılara ve özellikle Şehzadelerde yaşayan insanları bu şekilde tehdit etmesi, parmak sallaması kabul edilecek bir durum değildir. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün emin olsun ki, ‘yapmayacağım’ ‘bekleteceğim’ dediği bütün hizmetleri iktidar olarak biz yaparız. Büyükşehir Belediyesinin görevini yerine getirmediği durumlarda, ilin valisi Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığını devreye sokarak, yapmam dediği bütün hizmetleri yerine getirir. Sayın Ergün Manisa’nın sahipsiz olduğunu düşünüyor ve buna göre hareket etmeye çalışıyorsa, şunu bilsin ki; Ak Parti iktidarı hiçbir zaman Manisa’yı ve Şehzadeler’i ne ortada bırakır ne de yalnız bırakır. Onun yapmam dediği her türlü hizmeti yapar. Yapmaya da muktedirdir.”

“BEDELİNİ SEÇİM SANDIĞINDA ÖDEYECEKTİR”

‘Kendisini adil bir şekilde Manisalılara hizmet etmeye çağırıyorum’ diyen Tonguç, “Ak Parti Şehzadeler İlçe Başkanı olarak Sayın Ergün’ü mecliste takındığı kibirli ve saygısız tutumdan dolayı kınıyorum. Kendisini siyasi ve insani ihtiraslarını bir tarafa bırakarak sağduyulu bir şekilde, bu şehrin insanına ve onun verdiği yetkiyle seçilen meclisine saygılı davranmaya ve bu şehre adil bir şekilde hizmet etmeye çağırıyorum. Kendisi de şunu çok iyi bilmelidir ki bugüne kadar gerek 15 yıllık Ak Parti iktidarındaki Hükümetimizin hizmet anlayışı ile gerek ise Ak Partili diğer Belediyeler hiçbir ayrım yapmadan Milletten gücünü alarak her yere eşit hizmet etme anlayışına uymuş ve yapmıştır. Çok değil yakın tarihimizden dahi örnek vermek gerekir ise;  İzmir Büyükşehir Belediyesine çözüm bularak Manisa’dan İzmir’in suyunun karşılanmasını sağlayan bir anlayıştan bahsediyoruz. Kendisi dahi Katı atık tesisleri ile ilgili desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ak Parti Manisa Milletvekillerimize Manisa’ya gelişlerinde  ayrıca teşekkür etmiştir. Bu hizmetler nasıl yapılmıştır, nasıl tamamlanmıştır? Bu kafayla devam ederse, zaten 2019 seçimlerin Manisa ve Şehzadeler halkı ona bu yaptıklarının bedelini seçim sandığında ödetecektir. Büyükşehir Belediye Başkanının bu tutumundan dolayı kendisini bir kez daha kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim